JÄRELVAADATAV JA BLOGI Valus lõpp! Horvaatia ronis Eesti vastu välja 0:2 kaotusest ning kustutas sisuliselt meie unistused (5)

Eesti meeste võrkpallikoondis pidi täismaja Saku suurhalli ees 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 24:26, 9:15) alla vanduma Horvaatiale ning minetas sisuliselt alagrupist edasipääsemise lootused. Nimelt päästaks meid nüüd neljapäeval ainult olümpiavõitja Prantsusmaa seljatamine. Kohtumise käekäiguga on võimalik täpsemalt tutvuda allolevas blogiaknas, lisaks on kohtumine järelvaadatav.

Mängu käik

Avageimi alguses 3:6 kaotusseisust välja tulles pääses kodumeeskond Kreegi temporünnaku järel omakorda 11:9 juhtima. Mäng jätkus eestlaste mõnepunktilises eduseisus, kuni Kollo võrgu peale tagasi põrganud palli maha lükkas ja vahe 18:14-le käristas. Aganitsa rünnak andis geimi lõpus Eestile 22:28 edu ning geimi võitis Eesti 25:20.

Teist geimi alustas Eesti sealt, kus esimene lõppes, Teppani serviäss andis meile 6:3 edu ja Venno tagaliinirünnakust juhiti 9:4. Horvaatia jõudis aga viigiseisuni 11:11 ja edasi mindi punkt-punktis. Otsustavad hetked olid närvilised – mitmel korral läks tarvis challenge´it ja nähti ka kaarte. 21:21 seisult teenis Eesti kaks punkti järjest ning Kreek tõi esimese geimpalli seisul 24:22, mis ka realiseeriti. Geim seega Eestile 25:22.

Kolmas vaatus algas Eestile keeruliselt, kui Horvaatia äss andis neile 7:3 eduseisu ja 4:9 kaotusseisul võttis peatreener Cedric Enard mõtlemisaja. Venno lõpetas pika pallivahetuse, tuues tabloole numbrid 9:11, ent geimi keskel olid horvaadid ikka peal 15:9 ja seda vaatust päästa ei õnnestunud – geimi võitis Horvaatia 25:18, Albert Hurt asendas geimi keskel Vennot.

Neljandat vaatust alustas Eestil taas algkoosseis. 7:7 viigilt ründas võimsalt Kreek ja Kollo punkt andis meile kahepunktilise edu. Geimi keskel pääsesid omakorda kolmepuktilisse eduseisu horvaadid – 15:12, ent Eesti tuli Teppani pommlöökide toel 15:15 viigini. Punkt-punkti võitluses mindi geimi otsustavate momentideni, kus Horvaatia uuesti 19:17 ette läks. Viiberi julge hanitus tõi kodumeeskonna punkti kaugusele 21:22 ja Aganits viigistas blokist 22:22! Venno äss – 23:22 ja saal oli püsti! Ent geimpalli teenisid esimesena horvaadid – 24:23, ent selle luhtas Kollo. Teise geimpalli teenis Horvaatia seisul 25:24 ja see ka realiseeriti. Geim seega Horvaatiale tulemusega 26:24 ja võitja selgitamiseks läks tarvis viiendat geimi.

Otsustavas vaatuses jätkati sama koosseisuga, vaid Aganitsa asendas Timo Tammemaa. Horvaatia haaras serviässast 4:1 edu ja Enard võttis mõtlemisaja. Eesti oli otsustavas vaatuses tagaaja rollis ja pooli vahetati Horvaatia 8:4 juhtimisel. Sellest enam välja tulla ei suudetud ja Horvaatia võitis viienda geimi 15:9 ja mängu 3:2.

Eesti meeskonna rünnakuid vedas individuaalselt ilusa esituse teinud Renee Teppan, kes tõi 29 punkti (+20), 15 punkti (+2) lisas Oliver Venno ja 14 (+9) Kristo Kollo. Eestlaste vastuvõtt oli 54 protsenti, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 7 ja servil löödi 8 ässa (eksiti 21 pallingul).

Horvaatiale tõi Marko Sedlacek 20 punkti (+17). Horvaatide vastuvõtt oli 41 protsenti, rünnak 50 protsenti, blokist saadi 16 punkti ja servilt 6 (eksiti 12 servil).

Mängu detailsem käik on loetav blogist allpool.

Nii Eestil kui ka Horvaatial on pärast kolme mängu tabelis kaks punkti. Kui Eesti sai silmad pähe Slovakkia vastu, siis horvaadid tegid oma töö ära Läti vastu.

Kui keegi enam Prantsusmaa ja Saksamaa vastu ei üllata, siis piisaks Eestil edasipääsuks igasugusest võidust Horvaatia vastu.

Aegade jooksul on Eesti ja Horvaatia omavahel vastamisi läinud 11 juhul ning kaalukausid on napilt 6-5 külaliste kasuks. Samas kui võtta arvesse ainult viimasel kümnel aastal toimunud kohtumisi, on 3-1 eelis jällegi Eestil.

Meie kõige magusam triumf pärineb kuue aasta taguselt Torino EMilt, kus sinilõvid võitsid kohtumise 3:0 ning edenesid nõnda EMil kaheksandikfinaali, kus anti omakorda kõva lahing Serbiale. Viimati mindi horvaatidega vastamisi 2019. aasta Euroopa Kuldliigas, kus mängud tehti pooleks 1:3 ja 3:2. Samas ei löönud alagrupis toona kaasa mitmed Eesti koondise põhimehed, keda hoiti finaalturniiriks.