Tänak selle põlvkonna WRC-masinatest: need lähevad ajalukku kui aegade parimad

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja Hyundai i20ga kihutamas.
Ott Tänak ja Martin Järveoja Hyundai i20ga kihutamas. Foto: Hyundai Motorsport

Hyundai autorallitiim saatis neljapäeval välja pressiteate, milles meenutas hea sõnaga neile kaks meeskondliku MM-tiitlit toonud i20 Coupe WRC-ralliautot. 

Saksamaal Alzenaus aretatud neljarattalisega osales meeskond vahemikus 2017–2021 kokku 57 MM-etapil, millest jäi neile näppude vahele 17 võitu, 63 poodiumikohta ja 402 katsevõitu. Mõne nädala pärast toimuval Monza rallil jäetakse masinaga aga hüvasti, sest järgmisest aastat algab WRC-sarjas n-ö hübriidajastu. 

Pressiteates võttis i20 Coupe WRC-masina kohta sõna ka 2019. aasta maailmameister Ott Tänak. Ta on muideks on ainus rallimees maailmas, kes on ohjanud nii Hyundai, Toyota kui ka M-Spordi praegust neljarattalist põrgulist. 

«Mul on vedanud, et olen saanud sõita nii paljude erinevate selle põlvkonna WRC-autodega. Usun, et need lähevad kindlasti ajalukku kui ühed aegade parimad. Nende autodega kihutamine on tänu aerodünaamikale, üldisele stabiilsusele ning sealt saadava emotsiooni tõttu puhas lust ning jääme neid kindlasti igatsema,» sõnas saarlane. 

«MM-tiitli jaoks on sul vaja täielikku tehnilist paketti, sest hooaja jooksul puutud sa kokku kõikvõimalike elementidega: lumi, asfalt, muda ja kruus. Sellise auto arendamine, mis saaks hakkama kõikides nimetatud tingimustes, pole sugugi lihtne, kuid seda autot ei loodudki üht kindlat teekatet silmas pidades. Sellega on võimalik kihutada kõikjal,» jätkas Tänak, kes istub viimast korda Hyundai i20 Coupe WRC rooli 18.–21. novembrini kestval Monza rallil.

Tagasi üles