WRCsse naasmisest unistav Norra ralliäss: usun, et oleme järjekorras esimesed

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Andreas Mikkelsen rõõmustamas koos kaardilugeja Elliot Edmondsoniga ERC-sarja EM-tiitli üle.
Andreas Mikkelsen rõõmustamas koos kaardilugeja Elliot Edmondsoniga ERC-sarja EM-tiitli üle. Foto: Bastien Roux via www.imago-images.de

Kuigi Andreas Mikkelsen ei sõida praegu WRC-sarjas, veedab ta jätkuvalt suurema osa oma ajast ralliauto roolis. See on ka mõistetav, sest norralase kiirus pole kuhugi kadunud, nagu tõestavad ka äsja nädalase vahega võidetud WRC2-klassi MM- ning ERC-sarja EM-tiitel. 

Selle valguses on paslik küsida, kas norralane ei tahaks uuesti kõige kõrgemal tasemel ennast proovile panna? «Mõistagi tahaksin ma WRCsse naasta, kuid praegusel hetkel lihtsalt kõikidele kohti ei jagu,» lausus aastatel 2013–2016 Volkswageni ridades kihutanud ning seejärel kolm hooaega veel Hyundaid roolinud Mikkelsen.

«Maailmas on väga palju häid sõitjad ning hetkel on väga keeruline löögile saada,» viitas ta tõsiasjale, et nii Hyundai kui ka Toyota on järgmiseks hooajaks enda sõitjakohad juba lukku pannud ning M-Spordiski on täitmata veel ainult üks iste. 

Norralast selle kohaga otseselt küll seostatud pole, kuid ta ise usub, et kui tipus peaks mingi koht vabanema, oleks tema kõige loogilisem valik. «Mina tunnen küll, et me peaksime olema esimesed, kuid nagu ütlesin, pole olukord kerge,» sõnas ta. 

«Kõik, mis ma teha saan, ongi lihtsalt anda endast kõik, et ma oleksin see esimene, kui võimalus tekkib. Ja loota, et saan tippseltskonda tagasi. Elame-näeme, kuid praegu on asjad keerulised,» sõnas kolmel MM-rallil triumfeerinud Mikkelsen lõpetuseks.

Tagasi üles