Vettel pakkus DRSi probleemi lahendamiseks lihtsa idee

Postimees Sport
Copy
Sebastian Vettel.
Sebastian Vettel. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix

Neljakordne maailmameister Sebastian Vettel hoiatab, et vormel-1 DRS-süsteemil on möödasõitudes liiga suur mõju. Sakslase sõnul ei tohiks võitlus rajal sõltuda nii palju DRSist ning ta pakub välja, et süsteemi võiks ajutiselt eemaldada.

Aston Martini sõitja sõnul peaksid sel hooajal tutvustatud vormelid suutma paremini eessõitjal tuules püsida ning DRS ei peaks omama nii suurt kaalu.

«Võtame DRSi ära ja vaatame, kuidas võidusõit välja näeb. Kas saab palju paremini möödasõite teha kui varem. See oleks huvitav. Möödasõit on ikka raske, aga selle nimel tuleks pingutada,» ütles Vettel intervjuus Motorsport-Totalile, et sõitjad on DRSist liiga sõltuvad.

DRS (inglise keeles Drag Reduction System) tähendab seda, et kui vormeliässad on kindlaks määratud punktis ringrajal eessõitjast maas vähem kui sekundiga, saavad nad sirgel avada oma tagatiivas klapi ja vähendada nõnda masina õhutakistust. Nii võidetud lisakiirus aitab kaasa konkurendist möödumisele.

Tänavu sõidetud etappidel on enamik möödasõite toimunud just DRSi abil. Näiteks teisel etapil Jeddah’s tekkis totter olukord, kus esikoha nimel võidelnud Charles Leclerc (Ferrari) ja Max Verstappen (Red Bull) pidurdasid teineteise võidu, et kasutada stardisirgel möödasõiduks DRSi abi.

Sel nädalavahetusel rändab vormelikaravan USAsse, kus tuliuuel linnaringil sõidetakse Miami Grand Prix. 5,4 km ringile on planeeritud kolm DRSi tsooni.

Märksõnad

Tagasi üles