VIDEO Kanada pööras hoki MMil Rootsi vastu 1:3 kaotusseisu vähem kui kolme minutiga 4:3 triumfiks (1)

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Kanada võiduvärava autor Drew Batherson.
Kanada võiduvärava autor Drew Batherson. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Scanpix

Jäähoki MMi esimestes veerandfinaalides teenisid pileti nelja parema hulka Tšehhi ja Kanada. Neist viimane oli 1.53 enne lõpusireeni Rootsi vastu 0:3 taga, aga võitis lisaajal 4:3!

Rootsi haaras ohjad esimese seitsme minuti ja nelja sekundiga, kui täpsed olid Carl Klingberg ja NHLi mees William Nylander. Teisel kolmandal viis Kolme Krooni 3:0 ette Max Friberg.

Ryan Graves viskas viimase kolmandiku alguses küll ühe kiiresti tagasi, aga kaks järgmist naela löödi Rootsi kirstu kohtumise lõpus. 1.53 enne lõpusireeni oli täpne Pierre-Luc Dubois, 30 sekundit hiljem ajas skandinaavlased ahastusse Mathew Barzel.

Lisaajal tegid kanadalased sotid kiirelt selgeks, sest Drew Batherson kindlustas 28. tiitlit jahtivatele valitsevatele maailmameistritele võidu 43. sekundil.

Tšehhi alistas Saksamaa 4:1. Kell 20.20 algavates veerandfinaalides kohtuvad Soome ja Slovakkia ning Šveits ja USA.