Ott Tänak: üritan tiimile tõestada, et meil on palju rohkem potentsiaali

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Nikos Katikis/Dppi/Scanpix

Kuigi Ott Tänak on võitnud tänavuse hooaja jooksul kolm autoralli MM-etappi, kaks viimast järjest, pole ta sugugi rahul Hyundai tiimis toimuvaga.

Pärast väga keerulist aasta algust on seis vähemalt protokollis muutunud paremaks. Tänak triumfeeris juuni alguses Sardiinias, jäi siis Keenias nullile, ent lõpetas Eestis kolmandana ning võitis nii Soome kui ka nüüd Belgia etapi. Sellele vaatamata lendavad teravad kriitikanooled.

«Siin võitmine oli kindlasti väga üllatav, enam-vähem nagu Soomeski. Me ei osanud seda kuskilt oodata. Aga suutsime end kuidagi ralli jooksul kokku võtta, et taas võita autoga, kus ma ei tunne end mugavalt,» tunnistas Tänak pärast Belgia esikohta. 

Veidi hiljem esines ta karmi, ent ausa sõnavõtuga. Tänaku arvates ei sobi Hyundai tiimi praegune asenduspealik Julien Moncet oma ametisse. 

Kohati võib 2019. aasta maailmameister ehk olukorda veidi üle võimendada, ent sellel näikse olevat selge põhjus. Ta loodab, et juba algusest peale hübriidautode arendusega konkurentidest maha jäänud Hyundai tähtsad ninad võtaks jalad kõhu alt välja.

«Ei, ma pole rahul. Me võiks teha palju enamat,» kõlas Tänaku vastus DirtFishi ajakirjanikule Colin Clarkile, kui too uuris Hyundai arengu kohta.

«Ilmselgelt on võistkonna seis keeruline ja toimub palju asju. Me võiksime saavutada palju enamat, aga see võtab aega. Üritan tiimile tõestada, et meil on potentsiaali. Võiksime korda saada suuri asju, kui hakkame tegema õigeid asju.»

Mingisuguseid arenguid võib lähiaeg tuua. Liiguvad jutud, et Hyundai on viimaks, pärast Andrea Adamo ootamatut lahkumist detsembris, paika saamas rallitiimi bossi. Kuulduste kohaselt võib ametisse asuda Éric Boullier.

Tagasi üles