Doncic vedas Sloveenia veerandfinaali, murepilved Dragici kohal

Luka Doncic vedas Sloveenia taas veerandfinaali.
Luka Doncic vedas Sloveenia taas veerandfinaali. Foto: Annegret Hilse/reuters/scanpix

Korvpalli EM-il kindlustas teisena koha veerandfinaalis Sloveenia, kes alistas võitluslikus kohtumises 88:72 Belgia.

Belgia oli tänases kohtumises selge autsaider ning nad said täiesti pingevabalt täna Sloveenia vastu väljakule tulla. Vägeva võitlusega oldi väga pikalt mängus, ent viimasel veerandajal võttis favoriit ikkagi oma.

Sloveenia võitis avaveerandi 24:19, ent poolajapausile mindi ainult kolmepunktilises eduseisus. Ka enne viimast neljandikku oli Sloveenia kolmega juhtimas, ent seejärel pandi sisse käik, millele Belgial vastust polnud.

Võitjate edukaim oli taaskord Luka Doncic, kelle arvele märgiti 25 punkti. Belgia rünnakuid ehitanud Manu Lecomte kontosse kanti belglaste edukaimana 14 silma.

Kuigi tiitlikaitsja Sloveenia kindlustas rahulikult koha veerandfinaalis, siis ei tulnud see kadudeta. Nimelt vigastas Zoran Dragic avapoolaja viimastel minutitel enda puusa ning rohkem ta enam Belgia vastu väljakule ei tulnud. Mees lahkus küll omal jalal, ent tema samm polnud kõige kergem.