Tänak usub, et on suuteline MM-tiitlit jahtiva Rovanperä elu raskeks muutma

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak ütles Uus-Meremaa ralli eel Betsafe’ile antud intervjuus, et tema eesmärk on Kalle Rovanperä jaoks MM-tiitli võitmine võimalikult keeruliseks teha.

Teisel pool ookeani toimuvateks rallideks on Tänaku sõnul Euroopas keeruline testida. «Me küll käisime Soomes sõitmas, aga pigem oli eesmärk tegeleda arendustega järgmiseks aastaks,» sõnas ta.

Uus-Meremaa ralli on 2019. aasta ilmatšempioni sõnul väga spetsiifiline. «Siin on omanäolised teed. Väga palju kaldeid, mis on enamasti positiivsed. Katsed on üldiselt väga kõva pinnase peal ja algselt on palju lahtist kruusa, mis puhastudes muutub peaaegu et asfaldiks,» märkis ta.

Varem on Tänak Uus-Meremaa rallil osalenud korra, seda kümme aastat tagasi. «Alustame täiesti puhtalt lehelt, ausalt öeldes ei mäleta sellest ajast väga midagi,» ütles ralliäss.

Eesti rallimees on praeguseks noppinud neli poodiumikohta järjest ning vahe soomlase Kalle Rovanperäga on kolm etappi enne hooaja lõppu 53 punkti, kuid MM-tiitlist unistada oleks Tänaku sõnul hetkel liiga optimistlik. «Kindlasti soovime teha Kallele selle võitmise võimalikult keeruliseks. Aasta esimesel poolel olime neist oma kiiruse ja probleemidega kaugel maas, kuid nüüd, järelejäänud hooaega arvestades, ei ole see enam ilmselt reaalne.»

Kreeka ralli oli Tänaku sõnul Hyundai jaoks ülimalt edukas. «Samal ajal, kui kõik teised meeskonnad olid hädas autode koju toomisega, oli meil nii kiirust kui vastupidavust, mis on väga hea märk.»

Küsimusele, kas Eesti rallimehel on uueks aastaks tehniliselt võttes leping Hyundaiga olemas või on lepingus punkt, mis lubab emmal-kummal osapoolel sellest kahe hooaja vahel taganeda, ei soovinud Tänak vastata. «Sõitjate lepingud on sellised dokumendid, kus kokkulepped on sõlmitud kahe osapoole vahel ja mis ei kuulu kunagi kolmandatele osapooltele avalikustamiseks, kui see just mingil erilisel juriidilisel põhjusel ei ole vajalik.»

Eelmisel etapil Kreekas kindlustas JWRC tiitli eestlane Robert Virves ja järgmist tippsõitjat oleks Tänaku hinnangul Eestile kindlasti vaja. «JWRC võitmine oli esimene asjalikum samm tema karjääris, loomulikult on hetkel veel raske öelda, kui palju temas tegelikult potentsiaali on, aga usun, et järgmine aasta annab juba palju parema pildi, kui autod muutuvad kiiremaks ja konkurents läheb tihedamaks.»

Uus-Meremaa ralli testikatse sõidetakse Eesti aja järgi kolmapäeva õhtul kell 23, päris rallile puhutakse hääled sisse neljapäeva hommikul 8.08. Maakera kuklapoolel toimuvaga aitab kursis olla mõistagi ka Postimehe ralliblogi.

Tagasi üles