Tänak loodab, et suudab veel võidu eest võidelda

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Ott Tänak (Hyundai) hoiab reedese rallipäeva järel Jaapanis neljandat kohta, kaotades liider Elfyn Evansile (Toyota) 13,9 sekundit. 

Kui hommikustel katsetel oli Tänakul probleeme jõuülekandega, siis õhtusteks katseteks oli see mure Hyundai mehaanikute kõrvaldatud. Nõnda oli saarlasel võimalik ka gaasipedaali rohkem põhja vajutada ning viiendal katsel kaotas ta nobedaimale ehk Elfyn Evansile 3,4 sekundit. 

«Saime jõuülekande korda. Kiiremates kohtades on küll auto tasakaaluga probleeme, kuid aeglasemates sektsioonides saab hakkama. On küll keeruline, aga üritame endast parima anda,» sõnas eestlane.

Kuuendal katsel kaotas Tänak katse võitnud Kalle Rovanperäle kõigest 1,7-sekundit, kuid seda ikkagi probleemide kiuste. «Auto on veidi parem, mitte küll igal pool, kuid saime siiski asjad paremaks. Katse keskel kaotasime aga hübriidi. Ei tea, miks,» avaldas reede lõppedes poodiumist 8,8 sekundi kaugusele jääv saarlane.

Meediatsoonis kinnitas Tänak, et viimase katse lõpus oli hübriidiga probleeme. «Paar kilomeetrit katse lõpus [ei töötanud]. Loodetavasti homme see mure tagasi ei tule. Täna väga palju selle pärast ei kaotanud,» rääkis eestlane WRC All-Live'i intervjuus.

Tänaku sõnul oli pärastlõunal auto üldiselt parem ning lõunapausil sai tehtud samm edasi. Mida ta homsetest katsetest arvab? «Katsed on enam-vähem samad kui täna. Esimene pikk [katse] on aeglane ja kurviline, teised kiiremad. Eks ole näha, mida teha suudame,» vastas Hyundai piloot.

Kas Tänak usub, et suudab veel võidu eest võidelda? «Ma üritan võitluses olla,» lõpetas eestlane intervjuu.

Ralli üldseis pärast reedet:

SS6OA
SS6OA Foto: EWRC

Esialgu pidanuks reedel kavas olema ka seitsmes katse, kuid see jäeti turvakaalutlustel ära pärast seda, kui Craig Breen katse esimesel läbimisel rajabarjääri kõveraks sõitis.

Laupäevane rallipäev saab Jaapanis alguse Eesti aja järgi veidi pärast südaööd ning ühtekokku ootab sõitjaid ees seitse kiiruskatset kogupikkusega 80,48 km. 

Märksõnad

Tagasi üles