Karol Mets ja St. Pauli pingutasid 120 minutit ning said väärilise tasu

Toimetas Ville Arike
Karol Mets (peal) teeb kaitsetööd karikamängus Schalkega.
Karol Mets (peal) teeb kaitsetööd karikamängus Schalkega. Foto: Imago/Susanne Hübner/Scanpix

Eesti jalgpallikoondislane Karol Mets ja tema koduklubi St. Pauli nägid kurja vaeva, et riigi karikavõistluste teises ringis saada jagu esiliiga lõpus asuvast Schalke 04-st, kuid lisaaja abiga 2:1 võit nopiti.

St. Pauli tegi liigamängudega võrreldes koosseisus muutusi, näiteks vahetati väravavahti, kuid Mets rassis taas vasakpoolse keskkaitsja kohal. Schalke läks 16. minutil Marcin Kaminski väravast juhtima, võõrustajatest vastas 57. minutil täpse penaltiga Marcel Hartel.

Et normaalajal rohkem väravaid ei löödud, võeti appi lisaaeg. Seal oli 102. minutil täpne vahetusest sekkunud Johannes Eggestein. Mets mängis kõik 120 minutit.

St. Pauli jõudis võiduga kolmandasse ringi, 16 parema hulka. Võistlustules on ka kõik Bundesliga klubid, mõnigi neist on juba langenud. Näiteks Meistrite liigas mängivad RB Leipzig ja Berliini Union kaotasid võrdse tulemusega 0:1 vastavalt Wolfsburgile Stuttgartile.