MMil viiendaks tulnud Zirk: me ei räägiks nendel teemadel, kui seda poleks juhtunud

Siim Kaasik
Kreogr Zirgist sai esimene Eesti mees, kes ujunud olümpiadistantsil MMi finaalis. Foto: Hassan Ammar/AP Photo/Scanpix

Kregor Zirk saavutas Kataris peetud maailmameistrivõistlustel 200 m liblikujumises Eesti läbi aegade parima tulemuse, teenides viienda koha. Sportlane usub, et ammutas jõudu värskest isarollist.

24-aastane ujuja oli terve distantsi vältel medalimängus ning lõpetas võistluse Eesti rekordit tähistava 1.55,48ga. See on tema karjääri 78 Eesti rekord täiskasvanute klassis. Varasemast, eelujumises püstitatud tippmargist kärpis ta kümme sajandikku.

Kuldmedali võitis jaapanlane Tomoru Honda ajaga 1.53,88, poodiumile mahtusid veel itaallane Alberto Razzetti (+0,77) ja austerlane Martin Espernberger (1,28). Zirgi ette mahtus veel poolakas Micha Chmielewski (+1,48). Medalist jäi eestlast lahutama 32 sajandikku.