BLOGI JA GALERII Kalev/Cramo alustas Eesti-Läti liiga poolfinaali ülikindla võiduga Ventspilsi üle

Ville Arike

BC Kalev/Cramo alustas Eesti-Läti korvpalliliiga poolfinaalseeriat ülikindla 91:65 võiduga Ventspilsi üle. Finaali saab kahe võiduga. Postimees tegi mängust otseblogi.

Põhiturniiri ülikindlalt võitnud Kalev alistas veerandfinaalis Pärnu Sadamat ja jäi peale 2:0, kuid mängud olid tasavägised (83:77 ja 77:63, teises kohtumises tuli suurem vahe sisse alles teisel poolajal). Neljanda koha saanud Ventspils vajas Tartu Ülikool Maks & Mooritsa võitmiseks kolme mängu, kuid jäi kodus mõlemal korral kindlalt peale (otsustavas heitluses 103:83).

Põhiturniiril võitis Kalev 30 mängust 29, Ventspils aga 20. Kalev sai oma ainsa kaotuse suursoosik Prometeilt. Ventspils alistati jaanuaris võõrsil 110:88 ja märtsi keskel kodus 81:60. Erinevalt tartlastest on Kalevil nüüd Läti sadamalinna tiimi vastu koduväljakueelis ja see on oluline. Kaht linna lahutab umbes 500 kilomeetrit, reis on väsitav.

Homme algavas teises poolfinaalis kohtuvad Prometei ja Riia VEF.