BLOGI Horvaatia ralli: Ogier'le karjääri 59. võit, neljandana lõpetanud Tänak teenis aga kõigest punkti vähem (14)

Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Horvaatia MM-ralli võitis Sebastien Ogier (Toyota), kellele see oli karjääri 59. etapivõiduks. Prantslasele järgnesid tiimikaaslane Eflyn Evans ja Thierry Neuville (Hyundai), kes teenis maksimaalsed 18 punkti laupäevase vahefinišis eest.

Ott Tänak lõpetas ralli neljandana, kuid tänu võimsale pühapäevale teenis ta Horvaatiast 20 punkti, mida oli kõigest ühe võrra vähem, kui võidumees Ogier'.

Georg Linnamäe jaoks Horvaatia ralli rõõmu ei pakkunud, tal tuli kaks korda mehaanilise rikke tõttu teepervele jääda. Küll sai rõõmustada Romet Jürgenson, kes võidutses JWRC-arvestuses!

VÕTMESÜNDMUSED

• Esimesest kuuest kiiruskatsest viis võitnud ja kindlalt esikohta hoidnud Thierry Neuville lõhkus siis rehvi. Tema õnneks juhtus see lühikese katse üsna lõpus ja lähimale jälitajale Elfyn Evansile läks kaotsi vaid 10 sekundit.
  • Ott Tänakul läks kümnendal katsel (üle)kuumenenud rehvidega seoses vähenenud pidamise tõttu ühes vasakkurvis masina tagaosa käest, mistõttu põrutas ta Hyundaiga vastu (ääre)kivi. Selle tulemusena sai masina parem tagumine ratas kahjustada, kuid vahetust rehvipurunemisest saarlane siiski pääses.
  • 13. katsel avanesid vähesel määral viimaks kauaoodatud taevaluugid, mis tähendasid aga kõva rehviseguga rajal olnud Hyundai ja M-Spordi meestele automaatselt ajakaotust. Toyota mehed, kelle masinatel pehme seguga rehv, hõõrusid samal ajal käsi kokku.
  • Georg Linnamäe ralli lõppes 13. katsel, sel hetkel hoidis ta WRC2-klassis üheksandat kohta
  • Punktikatse peaproov ehk 18. katse pakkus palju draamat: Evans ja Neuville sõitsid mõlemad valli, kaotades ca 20 sekundit. Teelt käis suurel kiirusel väljas ka Tänak, kes siiski hullemast pääses ja lõpuks ikkagi katsevõidu teenis. Fourmaux sõitis esiratta ühe posti vastu puruks ja pidi seejärel teepervel kümneks minutiks mehaanikuks kehastuma. See vaev tasus ennast aga ära: prantslane sai jätkata, päästes nõnda oma laupäevased punktid.

Enne võistlust

Lisaks tavapärastele tippmeestele stardivad tänavu teist korda Sebastien Ogier (Toyota) ja Andreas Mikkelsen (Hyundai). Kokku on rajal kaheksa Rally1-masinat, kõik, kes peavad.

Põnevaks läheb ka madalamates klassides. Rally2-autoga kihutav Georg Linnamäe näitas Rootsi ralli teise kohaga, et ehk on õnnestunud arengus astuda taas samm edasi.

Horvaatias peetakse JWRC hooaja teine ralli. Debütant Romet Jürgenson alustas Rootsis teise kohaga ning seab kõrgeid sihte ka nüüd.

Horvaatias pole kohal WRC2-klassi liidrit Oliver Solbergi. Küll aga tuiskavad teiste seas rajale tema seljataga asuvad Yohan Rossel, Gus Greensmith ja Nicolas Ciamin. Seni ühel etapil osalenud Linnamäe hoiab 15 punktiga kaheksandat kohta, ent teisest kohast lahutab vaid kümme silma.