PM ROOMAS Viie sajandikuga eesmärgile alla jäänud Kivikas: lõpus enam varu polnud

Karl Juhkami
Copy
Ann Marii Kivikas tegi Roomas oma tiitlivõistluste debüüdi.
Ann Marii Kivikas tegi Roomas oma tiitlivõistluste debüüdi. Foto: Eero Vabamägi

Ainsa Eesti naissprinterina individuaalselt kergejõustiku EMil võistlustulle astunud Ann Marii Kivikasel ei õnnestunud Rooma olümpiastaadionil endale seatud eesmärki täita. 

Nimelt lootis 21-aastane sportlane joosta tiitlivõistlustel üle tänavuse hooaja tippmargi (23,73), kuid reaalsuses läks stopper kinni viis sajandikku hiljem. Aeg 23,78 andis talle eeljooksu 23 sportlase konkurentsis - 12 paremat pääseb EMil otse poolfinaali - 22. koha

«Pigem oli raske jooks,» välkanalüüsis välejalg pärast võistlust oma esitust. «Võib-olla küll mitte kohe algusest peale - esimene 100 oli täiesti korralik ja kurvi lõpus jõudsin veel mõelda, et on päris hea minek - aga siis kuidagi polnud enam midagi juurde panna.»

«Raske oli [kiirust] lõpuni hoida. Teise 100 peal suutsid konkurendid palju paremini [kiirust] hoida ja juurde panna. Minul sellist varu täna polnud,» sõnas Kiivikas.

Ann Marii Kivikasel oli jooksu lõpuks keel vestil.
Ann Marii Kivikasel oli jooksu lõpuks keel vestil. Foto: Eero Vabamägi

Päev enne starti krimpsutas eestlanna veidi nina ka fortuuna tahtel talle sattunud viienda raja üle: nimelt meeldib talle pigem välimine rada, kus konkurente silme ees enda jooksurütmi segamas pole. 

Kas ja kui palju see teda täna mõjutas? «Eks natukene ikka, aga kui palju, ei tea. Ent mulle siiski meeldib see, kui ma näen konkurente alles kurvi lõpus või hiljem. Täna nägin tõesti neid algusest peale, kuigi võib-olla nii palju see ei seganudki,» sõnas Kivikas.

Ann Marii Kivikas pärast 200 m eeljooksu.
Ann Marii Kivikas pärast 200 m eeljooksu. Foto: Eero Vabamägi

Homme tuleb Kivikasel juba uuesti Rooma olümpiastaadionile astuda, kui ta jookseb koos Miia Otti, Kreete Verlini ja Diana Suumanniga 4x100 m teatejooksu. Selles osas on ta vähemalt enda minekut silmas pidades optimistlik. «Esimene 100 oli täna hea, mis on hea ka homse suhtes. Siis ei pea enam 200 jooksma ja 100 meetrit kestab päris hästi ära,» lausus sprinter. 

Vaadates homsest veidi kaugemale, siis Kivikase järgmiseks sihiks on juuni lõpus toimuvad Eesti meistrivõistlused. Juulis algavate Pariisi olümpiamängude peale ta kalendriplaani mustandit tehes mõelnud pole. 

«Arvan, et selleks tuleks ikkagi päris suur samm veel edasi astuda. Natukene vara on minul olümpia peale mõelda, kuid kui kuskile veel mingi võistluse saan, siis oleks muidugi hea. Aga kui ei saa, pole ka hullu,» resümeeris Kivikas.

Märksõnad

Tagasi üles