Hispaania sai vihmasajus Iirimaa üle suure võidu

Fernando Torres viis Hispaania juhtima.
Fernando Torres viis Hispaania juhtima. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EM-finaalturniiril alistas tiitlikaitsja Hispaania C-alagrupis tugevas vihmasajus peetud mängus kindlalt 4:0 Iirimaa.

Hispaania väravaarve avas juba 4. minutil Fernando Torres, kes avamängus sekkus vahetusest, kuid täna alustas algkoosseisus. Esimesel poolajal rohkem väravaid ei nähtud, kuid juba teise poolaja alguses, täpsemalt 49. minutil kasvatas David Silva Hispaania edu ning 70. minutil oli taas täpne Torres. Lõppskoori vormistas 83. minutil Cesc Fabregas, kes tuli mängu 74. minutil Torrese asemel.

Hispaania tõusis võiduga ka C-alagrupi liidriks.

Mängu käik:

Hispaania - Iirimaa:

Hispaania algkoosseis: Casillas, Piqué, Sergio Ramos, Arbeloa, Jordi Alba, Iniesta, Xavi Hernández, Xabi Alonso, Busquets, Silva, Torres.

Iirimaa algkoosseis: Given, St Ledger, Ward, O'Shea, Dunne, Whelan, McGeady, Andrews, Duff, Keane, Cox.

Äsja kõlas avavile, iirlased panid palli mängu!

2 min

Simon Cox pääseb löögile, aga Casillas tõrjub

4 min

Fernando Torres viib juba Hispaania juhtima!!

7 min

Silva pääseb löögile, aga Given on seekord õiges kohas

8 min

Torresel on taas hea võimalus, aga seekord läheb väravast natuke mööda

9 min

Andrews lööb üle värava. Iirimaa teenib nurgalöögi, mille andis Duff. Dunne'il oli võimalus, aga pealöök jäi nõrgaks

17 min

Piqué lööb kaugelt peale, aga otse Givenile sülle

23 min

Iniesta lööb kaugelt peale, aga Given tõrjub

26 min

Alonso lööb üle värava

26 min

Hispaania teenis nurgalöögi, mille andis Xavi Hernandez. Pique lööb peale

36 min

Robbie Keane teenib kollase kaardi

42 min

Xavi lööb peale, Given püüab

44 min

Arbeloa lööb peale, Given tõrjub

45 min

Whelan saab kollase kaardi

45 min

Iniesta pääseb löögile, aga Given sai käed vahele ja pall lendab üle värava

Esimene poolaeg on lõppenud.

Algas teine poolaeg.

46 min

Iirimaa tegi kohe esimese vahetuse - Coxi asemel tuli sisse Walters

49 min

Silva viib Hispaania 2:0 juhtima!

54 min

Xabi Alonso teenib kollase kaardi

55 min

Xavi Hernandez lööb ohtlikult peale, aga Given tõrjub

61 min

Esimest korda sel poolajal peab mängu sekkuma ka Casillas

62 min

Busquets üritab, aga lööb väravast mööda

66 min

Hispaania vahetab: väljakult ära Xabi Alonso, mängu tuleb Javi Martinez

70 min

Torres viib Hispaania 3:0 juhtima!!

70 min

Torres on nüüd Hispaania koondise eest löönud 30 väravat

74 min

Nüüd vahetab Hispaania Torrese pingile, mängu tuleb avamängus skoorinud Cesc Fabregas

75 min

Keane lööb peale, aga Casillas tõrjub

76 min

Vahetus Iirimaal - Duff võetakse välja, mängu tuleb McClean

78 min

Xavi annab karistuslöögi, lööb üle värava

80 min

Järjekordne vahetus - Hispaanial tuleb väljakult ära Iniesta, platsile tuleb Santi Cazorla

80 min

Ka Iirimaa vahetab - Whelan pingile, Green mängu

82 min

Cazorla lööb peale, Given tõrjub

83 min

Äsja vahetusest sekkunud Fabregas lööb nurgalöögist tulnud palli Iirimaa väravasse! Seis on 4:0!

84 min

St Ledger teenib kollase kaardi

90 min

Kohtunik lisab normaalajale kolm minutit

90 min

Martinez üritab, aga ei saa hästi lüüa ja Given püüab palli

Kohtumine on lõppenud!

Alagrupimängude esimesest ringist pole midagi ülemäära positiivset kaasa võtta kummalgi meeskonnal.

Hispaania viigistas küll väga tugeva Itaaliaga, kuid ilmselt hispaanlased ise tundsid, et oleksid võinud sellest vastasseisust võitjatena väljuda.

Iirimaa finaalturniir algas suisa katastroofiliselt. Juba esimese kuue minutiga lasti endale lüüa kaks väravat. Kuigi üks vastuvärav andis  poistele rohelises lootust, ei suutnud nad jõuvahekordi enda kasuks siiski pöörata ja mängu lõppskoor 3:1 tuli tabloole teise poolaja alguses.

Tänaste vastaste seni ainus omavaheline kohtumine suurvõistluste raames leidis aset 2002. aasta MM-finaalturniiri play-off'is. Normaalaeg lõppes tulemusega 1:1, kuid hispaanlased tagasid edasipääsu penaltiseeria võitmisega.

Tänases mängus lähevad vastamisi täiesti erineva jalgpallifilosoofia esindajad. Hispaanlaste söödumäng käib valdavalt mööda maad, seevastu iirlased kasutasid horvaatide vastu väga palju pika palli mängimist ja otsisid sageli oma ründajaid kastis tsederdustega.

Hispaania peab olema ettevaatlik iirlaste standardolukordadega – valikturniiri jooksul suutsid poisid rohelises lüüa lausa 10 väravat standardolukordadest.

Iirimaa peatreenerile teevad muret ka mõned vigastused. Shay Given ja Darron Gibson on sel nädalal mõned treeningud vahele jätnud ning Dunne’i vaevab vigastus eelmisest mängust. Tõenäoliselt suudavad kolm mainitut siiski tänases mängus osaleda.

Algkoosseisud:

Hispaania: Casillas, Piqué, Sergio Ramos, Arbeloa, Jordi Alba, Iniesta, Xavi Hernández, Xabi Alonso, Busquets, Silva, Torres.

Iirimaa: Given, St Ledger, Ward, O'Shea, Dunne, Whelan, McGeady, Andrews, Duff, Keane, Cox.

Mäng algab 21:45 ja sellest teeb tekstipõhise ülekande ka Postimees.