Itaalia pääses närvilise mängu järel veerandfinaali

Mario Balotelli (vasakul) värav kindlustas Itaaliale võidu.
Mario Balotelli (vasakul) värav kindlustas Itaaliale võidu. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EMil pääses C-alagrupist teisena edasi Itaalia, kes alistas 2:0 Iirimaa. Antonio Cassano viis 35. minutil Itaalia juhtima ja võidu kindlustas lõplikult Mario Balotelli iluvärav esimesel lisaminutil.

Ehkki Iirimaa näitas südi mängu ja surus itaallased pikkadeks perioodideks kaitsesse, jäi neil puudu võimaluste realiseerimise oskusest. Itaalia sai kogutud viie punktiga Hispaania järel alagrupis teise koha, nende veerandfinaalivastane selgub homme, kui D-grupis on vastamisi Inglismaa-Ukraina ja Prantsusmaa-Rootsi.

ALGKOOSSEISUD:

Iirimaa: Given, St Ledger, Ward, O'Shea, Dunne, Whelan, McGeady, Andrews, Duff, Doyle, Keane

Itaalia: Buffon, Chiellini, Balzaretti, Abate, Barzagli, Motta, Marchisio, De Rossi, Pirlo, Cassano, Di Natale

Mäng on alanud!

1 min

De Rossi lööb otse õhust, kuid paari meetri jagu mööda

5 min

Iirimaa on alustanud aktiivselt, ehkki nende jaoks peale au enam midagi mängus pole

6 min

Doyle'i pikk soolo lõpeb Itaalia väravalöögiga

6 min

Nurgalöök Itaaliale

7 min

Kaitsjad löövad palli puhtaks

11 min

Rüsin iirlaste värava all lõpeb taas Itaalia nurgalöögiga

14 min

Whelani teravast läbisöödust on Keane peaaegu läbi pääsemas, kuid ei suuda palli kontrollida

15 min

Pirlo on murul pikali ja iirlased löövad palli auti

17 min

Itaalia annab viisakalt palli tagasi

18 min

Balzaretti lööb nurgalöögi järel kaugelt, ent kõrgelt üle

19 min

Iirlaste karistuslöök, kuid Dunne'ile vilistatakse viga

22 min

McGeady tsenderdus leiab peaaegu Doyle'i pea, aga Itaalia keskkaitsjad on tasemel

24 min

Iirlased tulevad kuuekesi nelja kaitsja vastu rünnakule, millest teenitakse siiski vaid nurgalöök

25 min

Iirimaal on seni jäänud vasturünnakutel puudu viimase söödu täpsusest

25 min

Itaalia keerutamine ümber iirlaste karistusala ei too aga tulemust

26 min

Karistuslöök iirlastele, seda annab Duff

26 min

St Ledger teeb karistusalas vea

27 min

Di Natale löögi blokeerib Dunne

28 min

Balzaretti libastub, tirib seejärel kätega pükstest Keane'i ja saab selle eest kollase kaardi

28 min

Iiri fännid «teevad Poznanit» ehk hüppavad, käed üksteise õlgadel ja selg platsi poole

30 min

Balzaretti murrab kasti, söödab di Natalele, kelle löök tabab St Ledgerit

30 min

Itaallased nõuavad käega mängu, ent telekordus näitab vastupidist

31 min

Balzaretti on suluseisus

32 min

St Ledger lööb karistusalas di Natale jalalt palli auti

34 min

Given tuleb ebaõnnestunult välja ja di Natale suudab terava nurga alt palli raamidesse saata, kuid St Ledger on joonel valvas

35 min

1:0 Itaalia asub juhtima!

35 min

Cassano lükkab nurgalöögist tulnud palli peaga posti, sealt põrkab see üüle väravajoone, enne kui Duff palli minema lööb

35 min

Telekordus näitab, et pall oli selgelt üle joone

37 min

Andrews saab kollase kaardi, karistuslöök Itaaliale

37 min

Pirlo karistuslöök tabab müüri

39 min

Nüüd saab kollase kaardi O'Shea

39 min

Di Natale annab hea söödu värava ette, kuid itaallased teevad vea

43 min

Itaallaste löök blokeeritakse taas

Avapoolaeg on lõppenud!

Teine poolaeg on alanud!

47 min

Di Natale löök blokeeritakse, Itaalia saab nurgalöögi

48 min

Itaalia on ka teist poolaega alustanud tugeva survega

49 min

Cassano löögi blokeerib Dunne

51 min

Itaalia ilusa rünnaku lõpetuseks lööb de Rossi napilt mööda

53 min

Iirlased nõuavad käega mängu, saavad aga vaid nurgalöögi

54 min

Dunne saab löögile, aga lööb mööda

55 min

Di Natale terava löögi ette posti

57 min

Chiellini maandub õnnetult, vigastab põlve ja peab mängust lahkuma

57 min

Tema asemele tuleb Leonardo Bonucci

58 min

Marchisio kauglöök lendab mitu meetrit mööda

60 min

Andrews lööb, Buffon püüab

62 min

Balzaretti hoiab hästi palli mängus, O'Shea tirib teda särgist ja talle vilistatakse viga

63 min

Väravalööja Cassano lahkub mängust ja tema asemele tuleb Alessandro Diamanti

65 min

Nurgalöök Iirimaale

65 min

McGeady lahkub, tema asemele tuleb Shane Long

65 min

Iirlased nõuavad taas käega mängu, kuid vile vaikib

66 min

Given püüab Diamanti ohutu löögi

67 min

Jälle nurgalöök Iirimaale

67 min

Lõpuks jääb aga Dunne suluseisu

68 min

Diamantile tehakse viga, karistuslöök Itaaliale karistusala servalt

69 min

Pirlo lööb aga kõrgelt üle

71 min

De Rossi tõmbab Longi maha ja saab kollase kaardi

72 min

Duff teenib veel ühe karistuslöögi

73 min

De Rossi vastu tehakse viga, Buffon nõuab iirlastele liiga häälekalt kollast kaarti ja saab selle hoopis ise

74 min

Di Natale lahkub ja mängu tuleb Mario Balotelli

75 min

Iirlaste nurgalöögi järel saadakse meetrilt peaga löögile, kuid pall lendab üle ja iirlastele vilistatakse ka viga Buffoni vastu

76 min

Iirlaste vahetus - Doyle lahkub ja tema asemele tuleb Jon Walters

77 min

Diamanti mängib käega, karistuslöök ohtlikust kohast iirlastele

79 min

Duff mängib selle kavalalt lahti, Andrewsi võimsa pommi suudab Buffon raskustega tõrjuda

80 min

Viimased kümmekond minutit on Iirimaa itaallased hea surve alla pannud

81 min

Waltersile vilistatakse rünnakul viga

82 min

Itaalia pallikaotus annab iirlastele ootamatu võimaluse, kuid Keane luhtab selle

84 min

Balotelli pikk soolo lõpeb iirlaste vea ja karistuslöögiga

84 min

St Ledger saab ka kollase kaardi

86 min

Diamanti löök tabab müüri

86 min

Keane lahkub mängust, asemele tuleb Simon Cox

88 min

Balotelli löök jääb nõrgaks

89 min

Punane kaart!

89 min

Keith Andrews saab teise kollase kaardi ja saadetakse platsilt minema

90 min

Balotelli lööb 2:0!

90 min

Geniaalne värav Balotellilt

90 min

Nurgalöök jõuab viie meetri peal seisvale Balotellile, kes lööb selle seljaga värava poole olles O'Shea varjust võrku

90 min

Kohtunik annab kolm lisaminutit

90 min

Veel viimane karistuslöök iirlastele

90 min

Sellest ei sünni aga midagi

Mäng on lõppenud!

Itaalia pääseb võiduga veerandfinaali

Pooltes alagruppides on edasipääsejad selged ning teine pool meeskondadest ootab oma saatust. Konkurentsis on kuus meeskonda, vakantseid kohti veerandfinaalis on jäänud neli.

Iirimaal on tänases mängus võidelda ainult au nimel. Kaks kaotust on kustutanud iirlaste edasipääsulootused. Seevastu Itaalia võitleb viimase hingetõmbeni.

Alagrupis kolmandal ja neljandal kohal olevate Itaalia ja Iirimaa mõõduvõtt muutub turniiri edaspidise käigu suhtes oluliseks juhul, kui esimeses mängu tulemus pole 2:2, või sellest suuremaskoorilisem viik.

Juhul kui liidrite duell lõppeb 1:1 viigiga, vajab Itaalia ükskõik millise skooriga kaheväravalist võitu peale tulemuse 2:0. Kui Hispaania ja Horvaatia mäng lõpeb väravateta viigiga, peab Itaalia oma mängu võitma. Skoor sellisel juhul tähsust ei oma.

Omavahel on meeskonnad kohtunud varasemalt kaheteistkümnel korral. Nendest kohtumistest kaheksa on lõppenud Itaalia ja kaks Iirimaa võiduga, kaks kohtumist on jäänud viiki.

Itaalia koondise peatreeneril Cesare Prandellil on enne mängu mitu dilemmat. Ründaja Mario Balotelli vigastas ennast laupäevasel treeningul ning tema osalemine selgub vahetult enne mängu. Kui Balotelli peab eemale jääma, ootab oma võimalust esimeses mängus Hispaaniale värava löönud vanameister Antonio Di Natale.

Samuti on küsimuse all taaskord De Rossi positsioon. Peatreener peab mõtlema, kas jätkata endise kaitseliiniga, või tuua kaitsesse vigastusest paranenud Andrea Barzagli ja nihutada De Rossi keskväljale.

Iirlaste poolelt naaseb koosseisu Kevin Doyle. Ülejäänud koosseis peaks poistel rohelises samaks jääma.

Eeldatavad algkoosseisud:

Iirimaa: Given; O'Shea, Dunne, St Ledger, Ward; Duff, Andrews, Whelan, McGeady; Keane, Doyle

Itaalia: Buffon; Maggio, Bonucci, Barzagli, Chiellini; De Rossi;Marchisio, Pirlo, Giaccherini; Balotelli, Cassano

21:45 algavast kohtumisest teeb tekstipõhise ülekande ka Postimees.