SUURÜLLATUS: Jaapan alistas jalgpallimaailma valitseja Hispaania

Yuki Otsu (nr 7) väravat tähistamas
Yuki Otsu (nr 7) väravat tähistamas Foto: SCANPIX

Olümpia meeste jalgpalliturniiri avapäeval sündis suurüllatus, kui üheks suurimaks favoriidiks peetav Hispaania pidi esimeses mängus leppima 0:1 allajäämisega jaapanlastele.

Jaapani ainsa värava lõi 34. mänguminutil Yuki Otsu. Jaapani värav sündis nurgalöögist – esimestest mängijatest üle lennanud tsenderdus leidis Otsu, kes heast positsioonist ei eksinud.

Hispaania koondise seis läks veel raskemaks 42. minutil, kui Inigo Martinezi punane kaart jättis Euroopa meistrid arvulisse vähemusse.

Teisel poolajal jätkus samuti Jaapani domineerimine, Aasia esindajad luhtasid ühe suurepärase võimaluse teise järel, kuid rohkem väravaid ei sündinud ja mäng lõppes Jaapani 1:0 võiduga.

Veerand tundi varem lõppenud mängus leppisid B-alagrupis mängivad Mehhiko ja Lõuna-Korea väravateta viiki.