Eestlannade võistlus Pokljuka MK-etapil ebaõnnestus

Kadri Lehtla
Kadri Lehtla Foto: Nordic Focus

Laskesuusatamise hooaja kolmandal MK-etapil Pokljukas ebaõnnestus eestlannadel 7,5 km sprindivõistlus täielikult, parimana sai Kadri Lehtla 72. koha.

Nii Lehtla, Johanna Talihärm kui Kristel Viigipuu tegid täna kahe tiiru peale kolm möödalasku. Lehtla sai lõpuks 72. koha, kaotades võitjale 3.08,0, suusarajal eestlannadest nobedaim olnud Talihärm jäi jagama 73. kohta, temal kogunes kaotust võitjale 3.16,1 ning Viigipuu sai 98 lõpetanud seas 88. koha, kaotades võitjale 4.05,8. Seega ei näe homses jälitussõidus taas ühtegi eestlannat.

Elu parima võistluse tegi täna 23-aastane tšehhitar Gabriela Soukalova, kelle senine parim tulemus MK-sarjas oli tänavuse hooaja avaetapil Östersundis 15 km tavadistantsil saadud 10. koht, täna aga tabas neiu kõik märgid ja teenis karjääri esimese etapivõidu. Seejuures on Soukalova hooaega väga hästi alustanud, ta on sel hooajal peetud seni viiel võistlusel jõudnud 15 parema sekka.

Oma karjääri parimat tulemust kordas sakslanna Miriam Gössner, kes kaotas Soukalovale 2,1 sekundiga ja sai 2. koha, varem on Gössner kolmel korral olnud teine. Parimat sõidukiirust näidanud Gössner tegi täna kahe tiiru peale kaks möödalasku.

Esimest korda jõudis poodiumile 3. koha saanud valgevenelanna Nadežda Skardino, kes tegutses täna lasketiirudes eksimatult ja kaotas võitjale 30,1 sekundit.

Hooaja kolm esimest sõitu võitnud ja kahel järgneval poodiumile jõudnud MK-sarja üldliider norralanna Tora Berger tegi täna kaks möödalasku ja piirdus 27. kohaga, kaotades võitjale 1.19,1.

Täna tegi debüüdi MK-sarjas murdmaasuusatamisest laskesuusatamisesse siirdunud sakslanna Evi Sachenbacher-Stehle, kes tegi kolm möödalasku ja sai 59. koha, pääsedes eelviimasena jälitussõitu. Sachenbacher-Stehle kaotas võitjale 2.37,2.

Sõidu käik:

Esimese sportlase stardini on jäänud 30 sekundit.

Võistlus algas! Esimesena startis jaapanlanna Yuki Nakajima.

Kadri Lehtla stardiaeg on 15:23.

Pokljukas sajab praegu lund, õhtutemperatuur on ametlikel andmetel -0,1 kraadi.

Täna teeb oma MK-debüüdi ka murdmaasuusatamisest laskesuusatamisesse siirdunud sakslanna Evi Sachenbacher-Stehle, kelle stardinumber on 82.

Nüüd startis ka Kadri Lehtla!

Naiste sprint on siis 7,5 km pikk ja läbida tuleb kaks lasketiiru, esmalt lastakse lamades ning seejärel püsti. Tänase sprindi 60 paremat pääsevad homsesse jälitussõitu.

Esimesed sportlased on ka esimeses tiirus, Nakajima eksis kahel ning valgevenelanna Ljudmilla Kalintšik ühel lasul

Õige pea peaks esimesse tiiru jõudma ka Lehtla.

Lehtla tiirus

Kahjuks läks teine lask mööda ja Lehtla peab minema ühele trahviringile.

Sellega läheb ta praegu seitsme naise seas neljandaks, kaotust liidrile 35,8 sekundit

Äsja startis MK-sarja üldliider Tora Berger, kes on hooaega suurepäraselt alustanud.

Praegu on esimese tiiru läbinud 13 naist ja neist üheksa on tabanud kõik märgid.

Lehtla jõudis lasketiiru

Tora Berger eksis esimeses tiirus ühel lasul

Lehtla teeb püstitiirus kaks möödalasku, kahju.

Teise tiiru järel läheb Lehtla praegu kaheksa naise seas kuuendaks, kaotust hetkeliidrile 1.31,8.

Mäkäräinen teeb teises tiirus koguni kolm möödalasku, seega kahe tiiru peale kokku neli eksimust.

Johanna Talihärmi stardini on jäänud vähem kui kümme minutit.

Sarnaselt Lehtlale täna kolm möödalasku teinud norralanna Elise Ringen kaotab eestlannale teise tiiru järel seitsme sekundiga

Lehtla on hetkel finišis 12 lõpetanu seas üheksas

Nüüd startis ka Johanna Talihärm.

Finišis on praegu liider täna lasketiirudes eksimatult tegutsenud tšehhitar Gabriela Soukalova, Lehtla kaotab talle 3.08,0

Kristel Viigipuu stardini on jäänud viis minutit

Talihärm jõudis esimesse lasketiiru

Talihärm eksis ühel lasul ja läheb praegu 61. kohale, kaotust liidrile 1.15,4

Nüüd on rajal ka Kristel Viigipuu

Endine murdmaasuusataja Evi Sachenbacher-Stehle tuleb esimesse lasketiiru seitsmenda ajaga

Sachenbacher-Stehle teeb ühe möödalasu

Talihärm teises tiirus

Talihärm eksis kahel esimesel lasul, kuid kolm viimast lähevad pihta. Seega tema saldos täna kolm möödalasku

Viigipuu esimeses tiirus

Viigipuu eksib esimeses tiirus kahel lasul

Kuna Lehtla on finišis juba 45. kohal, siis on kindel, et MK-punkte eestlannad täna ei teeni

Viigipuu läheb esimese tiiru järel 83. kohale, kaotades liidrile 1.45,4. Lehtla on seal 50. ja Talihärm 77.

Lehtla on finišis langenud 51. kohale, kas ta üldse jälitussõitu pääseb?

Sachenbacher-Stehle teeb püstitiirus kaks möödalasku, kokku seega täna kolm trahviringi

Finišis on Lehtla hetkel 56. ja Talihärm 57.

Viigipuu jõudis teise tiiru

Teises tiirus jäi Viigipuul üles üks märk, seega sarnaselt teistele eestlannadele tegi ta täna kolm möödalasku

Teise tiiru järel läheb Viigipuu praegu 79. kohale, Lehtla on seal 67. ja Talihärm 74.

Rajal on täna parimat kiirust näidanud sakslanna Miriam Gössner, eestlannadest on kiireim olnud Talihärm, Lehtla kaotas talle sõiduajas 4,2 sekundit

Jälitussõidus kahjuks eestlannasid aga näha ei saa, sest Lehtla on langenud 63. ja Talihärm 64. kohale

Kuna kaks naist täna ei startinud, peaks lõpetajaid olema 99

Siiski, tundub, et keegi on ka võistluse pooleli jätnud ja lõpetajaid peaks praeguse seisuga tulema 98, finišisse on juba jõudnud 81 naist

Sarnaselt eestlannadele kolm möödalasku teinud Evi Sachenbacher-Stehle on praegu 55. kohal, kui sakslanna ka jälitussõitu pääseb, võib kindlasti MK-debüüdi kordaläinuks lugeda.

Seejuures on endise murdmaasuusataja Sachenbacher-Stehle sõiduaeg praegu lõpetanute seas alles 43.

Viigipuu läheb praegu finišis 81. kohale, kaotades liidrile 4.05,8

Finišisse on jõudnud 92 naist

Nüüd on kõik naised finišis, Kadri Lehtla sai siis täna eestlannadest parimana 72. koha, kohe tema järel oli Johanna Talihärm 73. ja Kristel Viigipuu lõpetas 98 naise konkurentsis 88. kohaga.

Enne starti:

Kokku on stardinimekirjas 101 naist, eestlannadest läheb esimesena rajale Kadri Lehtla, kes stardib numbri all 6. Johanna Talihärmi stardinumber on 65 ja Kristel Viigipuul 87.

MK-punkte teenivad 40 paremat, 60 esimest aga pääsevad homsesse jälitussõitu.