Ferreri alistanud Murray tõuseb edetabelis teiseks

Andy Murray
Andy Murray Foto: SCANPIX

Miamis peetud Masters-sarja tenniseturniiri võitis Andy Murray, kes tõuseb tänu võidule maailma edetabelis teiseks.

Praegu kolmandal real paiknev Murray alistas maailma viienda reketi David Ferreri kaks tundi ja 45 minutit kestnud finaalmängus 2:6, 6:4, 7:6 (1).

Avasetis jäi Murray ootamatult 0:5 kaotusseisu, võitis siis kaks geimi, kuid kaotas ikkagi seti 2:6. Teine sett kulges märksa tasavägisemalt ning kahel korral hispaanlase servi murdnud (ja korra ka enda pallingu kaotanud) Murray võitis seti 6:4.

Otsustavas setis murdsid mehed vastastikku servi ning Murray servil seisul 6:5 oli Ferreril kasutada ka matšpall, aga ta ei suutnud seda ära kasutada ning kiires lõppmängus pani Murray enda paremuse maksma.

Murray on nüüd karjääri jooksul võitnud 40 turniiri, käimasoleval hooajal võidutses ta ka jaanuari alguses Brisbane’is.