Eesti ja Kõrgõzstani kohtumine lõppes 1:1 viigiga

Sander Puri.
Sander Puri. Foto: Liis Treimann

Eesti jalgpallikoondis võõrustas Lilleküla staadionil maavõistluses Kõrgõzstani ja mängis külalistega 1:1 viiki. Sander Puri viis Eesti avapoolaja viimase löögiga 1:0 juhtima, kuid 67. minutil Vadim Harchenko viigistas pärast Eesti kaitseliini ja Artur Kotenko eksimust.

Mängu käik (Eesti - Kõrgõzstan):

Murul on trummirühm, tulevad ka esimesed vahetusmängijad

Publikut on täna Lillekülas aga hetkel veel hõredalt

Meeskonnad tulevad väljakule.

Rahvushümnid on kuulatud, staadionil teevad tublisti häält sajad lastelaagrist osa võtvad noored jalgpallurid, kes täna mängule toodud.

Mäng on alanud!

2 min

Eestil esimene võimalus, Puri lükkab palli Zenjovile, kes on viie meetri joonel täiesti vaba, kuid pealöök ebaõnnestub

5 min

Täpselt sama stsenaarium, kahjuks ka sama tulemus

6 min

Hunt pääseb väravavahiga silmitsi, kuid löögile ei jõua, tulemuseks vaid nurgalöök

7 min

Puri üritab efektset käärlööki, kuid Valgevene kohtunik vilistab ohtliku mängu

13 min

Kirgiisidel on paarikümnelt meetrilt kasutada karistuslöök, kuid Eesti kaitsjad klaarivad kindlalt olukorra

18 min

Kirgiiside esimene pealelöögi moodi asi, kuid Murzajevi katse ebaõnnestub täielikult

20 min

Artur Kotenkol on seni olnud täiesti pingevaba tööpäev

25 min

Kink teeb keskväljal ilusa soolo ja lööb paarikümnelt meetrilt alumise nurga suunas, ei lähe palju mööda

27 min

Eesti kaitsjate puterdamise järel lendab Sharipovi madal sööt ohtlikult värava eest läbi, kuid õnneks pole kedagi punasärkidest jaol

29 min

Puri tsenderdab seekord vasakult äärelt, Hunt lööb viielt meetrilt peaga üle

32 min

Mošnikovi hea nurgalöök, mitu sinisärki on värava ees vabad, kuid korralikult palli ei taba peaga keegi

36 min

Purilt jälle suurepärane eeltöö, kuid kaitsja lööb palli Zenjovi eest viimasel hetkel nurgalöögiks. Sealt saab peaga löögile Hunt - üle.

39 min

Kink röövib kaitsjatelt palli, ei saa sööta suluseisus olevatele kaaslastele ja lööb ise, kuid löök jääb pehmeks ja Matiash püüab

43 min

Eestlased jäävad väravast mõne meetri kaugusel palliga keerutama ja üksteisele söötma, kuni kaotavad lõpuks palli

45 min

Kink lööb teravalt, aga ülinapilt mööda

45 min

Üks lisaminut, Hunt tõmmatakse maha ja Eesti saab veel vasakult äärelt karistuslöögi

1:0 SANDER PURI !!!

Väravavaht eksib väljatulekul ja Puri pealöök veereb tühjaks jäänud võrku

Avapoolaeg on sellega ka lõppenud

Teine poolaeg on alanud!

Eesti pole vahetusi teinud, küll aga tegi kolm vahetust Kõrgõzstan

51 min

Hunt võidab hästi palli Eestile, kuid Lindpere sööt ründajate suunas läheb liiga pikaks

53 min

Tetteh on mõnelt meetrilt löögile pääsemas, kuid Eesti kaitsjad löövad viimasel hetkel palli klaariks

53 min

Suurepärane võimalus kirgiisidel, kui Kotenko pillab palli, ent Harchenko lööb 7-8 meetrilt tühjast väravast üle

55 min

Eesti poolel tulevad mängu Dmitrijev ja Bärengrub

55 min

Lahkuvad Reintam ja Hunt

55 min

Mošnikov nihkub seega ründajate alla ülemiseks poolkaitsjaks

58 min

Puri madal ja terav tsenderdus, nurgalöök Eestile

59 min

Puri juba paremal äärel ja lööb, kaitsja blokeerib

62 min

Mošnikovi ilus läbisööt, kuid Zenjov ei jõua napilt pallini

62 min

Eesti kolmas vahetus - lahkub Teniste, tema asemele tuleb Kruglov

64 min

Eesti nurgalöök, Puri loob seejärel äärel taas teravust ja võidab uue nurgalöögi

65 min

Puri ise saab peaga löögile, aga otse keskele ja Matiash püüab

67 min

1:1 Kõrgõzstan viigistab

Esmalt puterdab Rähn ja siis teeb arusaamatu liigutuse Kotenko, minnes tõrjuma jalgade, mitte kätega -pall veereb lõpptulemusena kergelt Eesti väravasse

Värava autoriks Harchenko

Mängul on 3134 pealtvaatajat

70 min

Lahkuvad Kink ja Mošnikov, nende asemele tulevad Voskoboinikov ja Vunk

74 min

Zenjov teeb mööda äärt pika soolo ja teenib nurgalöögi, kohe tuleb teine otsa

77 min

Lahkub Eesti värava autor ja tänase mängu selgelt parim mees Sander Puri, tema asemele tuleb Siim Luts

78 min

Luts teeb kohe vasakul äärel ilusa eeltöö ja tsenderdab, Voskoboinikov lööb aga otse Matiashile sülle

82 min

Kirgiisid on hakanud viimastel minutitel mõnuga aega viitma

82 min

Luts tegutseb jälle vasakul äärel hästi, aga Lindpere ei ulatu tsenderduseni

86 min

Voskoboinikov teenib Eestile nurgalöögi

88 min

Luts saab tagant postist peaga löögile, väravavahile sülle

88 min

Kohe eksib Eesti kaitse, õnneks tõstab kirgiiside ründaja palli üle Kotenko ja üle värava