Rajale naasnud Ksenija Balta tegi Balti matšil hea jooksu

Ksenija Balta
Ksenija Balta Foto: Mihkel Maripuu

Kaks ja pool aastat vigastuse tõttu võistlusrajalt eemal olnud Ksenija Balta naasis Lätis Valmieras peetaval Balti matšil jooksurajale ning sai 100 meetris kirja väga korraliku aja 11,66. Balta aitas Eesti neliku võidule ka naiste 4x100 meetri teatejooksus, seejuures püstitati võistluspäeva lõpetuseks uus Eesti rekord 45,42.

Balta enda nimel olev saja meetri Eesti rekord on 11,47. Tänane tulemus andis talle jooksus teise koha leedulanna Lina Grincikaite (11,49) järel. Lätlanna Laura Ikauniece järel oli neljas Maarja Kalev ajaga 12,16.

Eesti sai Balti matšil avapäevaga üheksa alavõitu. Risto Mätas viskas oda viimasel katsel 81.39, teiseks jäi 80.46ga lätlane Ainars Kovals. Erki Leppik sai kirja 74.25 ja Magnus Kirt 70.71, mis andsid vastavalt viienda ja kuuenda koha.

Liina Tsernov võitis naiste 800 meetri jooksu ajaga 2.07,68, edestades lähimat konkurenti pea kahe sekundiga. Kelly Mets oli ajaga 2.24,69 viies. Kati Ojaloo heitis vasarat 56.31. Krista Viipsi oli tulemusega 50.60 kolmas.

Lembi Vaher vajas teivashüppe võitmiseks vaid kolme õnnestunud katset kõrgustel 3.70, 3.80 ja 3.90. Viimase kõrguse ületas veel ka venelanna Kristina Komarova, kuid seda alles teisel katsel. Tiina Tikk ületas 3.70 teisel ja Getter-Marie Lemberg kolmandal katsel, tulemuseks vastavalt neljas ja viies koht.

Meeste kuulitõuke võitis Raigo Toompuu 19.48ga, Kristo Galeta tõukas 18.97 ja oli kolmas. Maris Mägi võitis kindlalt 400 meetri tõkkejooksu ajaga 58,39, Karmen Veerma sai ajaga 1.04,22 viienda koha. Naiste 400 meetri jooksus jäi alistamatuks Dane Must ajaga 56,21, teine oli 56,30 jooksnud Helin Meier.

Meeste 5000 meetri jooksu võitis Sergei Tšerepannikov ajaga 14.30,66. Roman Fosti sai ajaks 14.45,58 ja oli kolmas. Õhtu lõpetasid teatejooksud, kus Eesti naiste nelik koosseisus Grit Šadeiko, Maris Mägi, Maarja Kalev ja Ksenija Balta sai esikoha ajaga 45,42. Tegu on uue Eesti tipptulemusega, senised rekordnumbrid olid 45,54 ja see jõudis püsida koguni kümme aastat.

Naiste kolmikhüppes kaotas Liane Pintsaar esikoha vaid ühe sentimeetriga - eestlanna parim hüpe oli 12.84, leedulannal Asta Daukšaitel aga 12.85. Kristel Metsla hüppas 12.36 ja oli neljas, Laura Maasik 12.12ga viies.

Marek Niit jooksis 100 meetrit ajaga 10,64 ja sai teise koha, leedulane Lukas Gaudutis edestas teda kahe sajandikuga. Kolmas oli ajaga 10,70 Timo Tiismaa, Kaspar Mesila sai ajaga 10,92 6. koha. 400 meetri tõkkejooksus sai Arne Nirk neljanda koha ajaga 53,13, Lauri Savolainen oli ajaga 54,87 kuues. Meeste kaugushüppes andis 7.17 Hendrik Kutbergile kuuenda ja 7.05 Mikk Mihkel Nurgesile seitsmenda koha.

Naiste odaviskes oli Raine Kuningas tulemusega 48.68 viies ja Mari-Liis Tulev 46.93ga kuues. 3000 meetri tõkkejooksus sai Diana Halla ajaga 11.42,22 teise koha, meeste 1500 meetri jooksus oli Rauno Laumets ajaga 3.54,78 neljas. 400 meetri jooksus oli Rauno Künnapuu 48,94ga kolmas ja Risto Kaljund 50,67ga viies.

Meeste 4x100 meetri teatejooksus oli Eesti nelik koosseisus Kaspar Mesila, Marek Niit, Markus Ellisaar ja Timo Tiismaa teine ajaga 41,18. Võitis Leedu nelik, kes sai ajaks 40,33. Meeste kõrgushüppes ületas Mikk Meerents 2.09 ja sai teise koha, Karl Lumi tulemuseks jäi 2.06 ja kolmas koht.