Levadia sai suure kaotuse ja langes eurosarjas konkurentsist

FC Levadia (rohelises) ja Pandurii esimene kohtumine.
FC Levadia (rohelises) ja Pandurii esimene kohtumine. Foto: Toomas Tatar

Jalgpalli Euroopa liiga teise eelringi avamängus rumeenlaste Targu Jiu Panduriiga 0:0 viiki mänginud FC Levadia lagunes võõral väljakul peetud korduskohtumises totaalselt ning Panduriile jäädi alla koguni 0:4. Sellega sai levadialste euroteekond tänavuseks läbi.

Pandurii alustas kohtumist hoogsalt ja juba 7. minutil asus kodumeeskond tänu leedulase Deivydas Matulevičiuse tabamusest juhtima. Mingiks hetkeks võõrustajate surve küll veidi vähenes, kuid 35. minutil suurendas brasiillane Erico eduseisu ja 39. minutil tegi Surinamest pärit Nicandro Breeveld seisuks juba 3:0. Siiski ei olnud see veel kõik ja teisel poolajal jõudis Erico veel ka oma teise tabamuseni.

«Esimene poolaeg meeskond kartis vastast, aga ma ei tea, mis põhjusel,» sõnas Levadia juhendaja Marko Kristal pärast mängu Postimehele. «Kui vastas on palju kvaliteetsem meeskond, siis kasutatakse eksimused ära. Kvaliteedivahe pandi kindlalt maksma. Nad tuli teravamalt peale ja me ei suutnud agressiivselt ja kompaktselt kastis mängida.»

Mängu käik:

-

Mäng on alanud!

3 min

Smiško peab tegema esimese tõrje

6 min

Pall jõuab taas Levadia karistusalasse, kuid Smiško on õigel ajal kohal ja püüab palli

7 min

Nistor annab Matulevičiusele jooksu peale palli ning viimane jookseb Levadia kaitse üle ja lööb palli Smiško valvatavasse väravasse. Pandurii juhib 1:0 ja sama seis on ka kahe mängu kokkuvõttes.

11 min

Panduriil taas hea võimalus. Pandurii on värava suunas teinud juba neli pealelööki

17 min

Pandurii ülekaal jätkub, vahepeal on tehtud veel kaks pealelööki. Kuuest pealelöögist neli on läinud ka raamide vahele ehk Smiško on pidanud tegema tõrje

22 min

Vahelduseks ründab ka Levadia, kuid tsenderdus lüüakse vastaste poolt peaga kastist minema

26 min

Levadia on ka rohkem mängu sisse saanud ja hoitakse ka palli vastaste poolel

27 min

Levadial ohtlik tsenderdus kasti, kuid pall on Hundi jaoks natuke liiga kõrge

28 min

Breeveldilt hea löök, Smiško tõrjub ja Pandurii teenib nurgalöögi

35 min

Erco suunab peaga Eric Pereira söödu peaga väravasse

39 min

Breeveld realiseerib Eric Pereira söödu. Pandurii juhib juba 3:0!

41 min

Levadia teenib karistusala lähistelt karistuslöögi. Jahhimovitši löök lendab üle värava

45 min

Pandurii ründab taas ohtlikult - Levadia õnneks läheb löök väravast mööda

45 min

Esimene poolaeg on lõppenud!

46 min

Algas teine poolaeg!

46 min

Levadialt vahetus: Kaljumäe välja, Rättel mängu

55 min

Pandurii avavärava löönud Matulevičius läheb puhkama, Lemnaru mängu

57 min

Erico lööb oma teise värava, Pandurii juhib juba 4:0!

62 min

Pandurii jätkab ohtlikue tünnakutega

62 min

Vahepeal on rumeenlasted teinud veel ühe vahetuse: Ungurusan puhkama, Brata mängu

69 min

Voltškov teenib kollase kaardi

75 min

Levadia vahetab: Raudsepp puhkama, Pebre mängu

79 min

Erico teenib kollase kaardi

90 min

Kohtunik annab mängule kolm lisaminutit

90 min

Mäng läbi! Pandurii jõudis Euroopa liigas kolmandasse eelringi!

«Tallinnas mängisime välja väravateta viigi ja säilitasime kordusmänguks võimaluse. Kindlasti peame parandama palliga mängimist ja rünnakute lõpetamist,» rääkis Levadia peatreener Marko Kristal kordusmängu eel klubi kodulehele.

Samuti kui avamängus läheb Levadia ka sel korral mängima eelkõige kaitsest lähtudes. Kodus välja mängitud 0:0 viik tähendab, et Eesti klubile piisaks edasipääsuks ükskõik millisest väravatega viigist. Tulemuse 0:0 korral ootab ees aga lisaaeg ja vajadusel ka penaltiseeria.

«Pandurii mängib esimest korda eurosarjas ning mõistagi tahavad nad kodupubliku ees hea tulemuse saavutada. Tegemist on väga hästi komplekteeritud, tugeval tasemel vastasega,» märkis Kristal. «Nende alistamiseks peame mängima väga distsiplineeritult. Tegutseme kaitsest lähtuvalt ning võimaluse tekkides ründame vasturünnakutel. Palliga peame tegutsema oskuslikumalt kui avakohtumises.»

Täna Eesti aja järgi kell 20.00 algavas kohtumises peab Eesti klubi ajama läbi kaitsja Aleksandr Kulnitši ja ründaja Nikita Koljajevita, kes jäävad kohtumisest kõrvale vigastuste tõttu.