Soome jäähokinaiskond alistas pronksimatšis Rootsi

Oliver Lomp
Karoliina Rantamäki (valges) tabamus tõi Soomele 3:2 võidu Rootsi üle
Karoliina Rantamäki (valges) tabamus tõi Soomele 3:2 võidu Rootsi üle Foto: AFP / Scanpix

Vancouveri olümpiamängude naiste jäähokiturniiri pronksimängus alistas Soome Rootsi 3:2.

Kohtumine kujunes tõeliseks põnevuslahinguks, mille võitja selgitas alles lisaaeg.

Teise perioodi alguses viis Heidi Pelttari soomlannad juhtima, kuid Maria Rooth viigistas seisu. Ometi lõid soomlannad teise perioodi lõpus veel ühe värava, kui täpne oli Michelle Karvinen.

Kolmanda perioodi viiendal minutil tõi Danijela Rundqvist tabloole 2:2 ja viis mängu ühtlasi lisaajale.

Kui lisaajast oli mängitud 02.33, tõi Karoliina Rantamäki tabamus soomlannadele pronksmedali.