Viigi välja võidelnud Flora jätkab liidrina

Flora (rohelises) viigiväravat tähistamas.
Flora (rohelises) viigiväravat tähistamas. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpallimeistrivõistluste tänavust hooaega kolme võiduga alustanud FC Flora oli nädalavahetusel lähedal esimesele kaotusele, kuid Albert Prosa tabamus kohtumise teisel lisaminutil tõi neile kohtumises 2012. aasta meistri Nõmme Kaljuga 1:1 viigi.

Pärast lõpuvilet võisid florakad rõõmustada, et teise poolaja surve kandis vilja ja õnnestus viik välja võidelda. Samal ajal sai Kalju leer aga kiruda, et võit lasti viimasel minutil käest.

«Meie surve suurenes ja suutsime lõpuks värava ära lüüa. Tundus, et vastane väsis lõpuks ära,» sõnas viie tabamusega meistriliigas väravaküttide edetabelis esikohta hoidev Prosa, kes lasi laupäeval ka mõne hea võimaluse raisku. «Loodan, et järgmises kohtumises löön kõik ära. Kindlasti tulime võidumõtetega, kuid viik võõralt väljakult ei ole paha.»

Hooaja avamängus saadud võidust diskvalifitseeritud mängija kasutamise tõttu ilma jäänud Kalju jaoks olid kaotatud punktid kindlasti valusad, kuna võidu korral oleksid nad tõusnud punktiarvestuses Flora kõrvale, kuid nüüd lahutab neid ikka kolm silma.

«Võib öelda, et oleme närvis ja pettunud. Andsime ära kolm punkti,» märkis Kalju kapten Alo Bärengrub. «See mäng oli kõva pettumus.»

Jalgpall

Eesti liiga 4. voor: Sillamäe Kalev – Narva Trans 1:1, FC Levadia – Tartu Tammeka 2:0, Jõhvi Lokomotiv – Tallinna Kalev 0:1, Nõmme Kalju – FC Flora 1:1.

Tabeliseis: 1. FC Flora 10 punkti / 4 mängu, 2. Sillamäe Kalev 8/4, 3. FC Levadia 7/4, 4. FC Infonet 7/4, 5. Nõmme Kalju 7/4, 6. Narva Trans 5/3, 7. Paide linnameeskond 4/4, 8. Tallinna Kalev 4/4, 9. Tartu Tammeka 0/3, 10. Jõhvi Lokomotiv 0/4.