Ahun sai hoo sisse

Purilaudur Johannes Ahun
Purilaudur Johannes Ahun Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Pekingi olümpiamängude purjeregatil RS:X klassis võistlev Johannes Ahun parandab iga sõiduga oma etteasteid - eilse esimese sõidu lõpetas eestlane 30. kohaga, teises sõidus tuli 29. koht ja tänases esimeses võistlussõidus tuli juba 27. koht.

Ahun alustas sõitu olles pikalt 23. positsioonil, lõpupoole tuli natuke konkurentidele järele anda ja üle finišijoone seilas eestlane 27ndana, mis on ka noormehe seni parim tulemus olümpiaregatil.

Kokkuvõttes tõusis Ahun tänu heale stardile veel ühe koha võrra ja asub nüüd üldarvestuses 33. kohal.

Sõidu võitis maailma esinumber poolakas Przemyslaw Miarczynski. Liidrina jätkab Uus-Meremaa purjetaja Tom Ashley.

Üheksandas sõidus jätkas Ahun stabiilseid esitusi ja lõpetas sõidu 30. kohaga.

Üldkokkuvõttes see muutusi kaasa ei toonud ja eestlane jätkab 33. kohal, ka liider on endiselt Tom Asley.