Celtics jõudis NBA meistritiitlist ühe võidu kaugusele

Oliver Lomp
Boston Celticu fännid võivad rõõmustada - võit on lähedal
Boston Celticu fännid võivad rõõmustada - võit on lähedal Foto: AFP/SCANPIX

Boston Celtics alistas korvpalliliiga NBA finaalseeria viiendas kohtumises koduväljakul Los Angeles Lakersi 92:86 ja jõudis meistritiitlist ühe võidu kaugusele.

Celtics võitis avapoolaja kuue silmaga, kuid teise poolaja alguses hakati kärmelt edu kasvatama. Lakersit hoidis elus Kobe Bryant, kes oma 38 punktist 19 tõi kolmanda veerandaja esimese kaheksa minutiga. Mängu lõpuminutitel vähendas tiitlikaitsja vahe veel viie silma peale, kuid Celtics võitu käest ära ei andnud, vahendab ERR Sport.

Seeriat 3:2 juhtival Celticsil on nüüd kaks võimalust, et kindlustada rekordiline 18. NBA meistritiitel. Selles arvestuses on Celticsi lähim konkurent just Lakers, kellel on 15 meistritiitlit.