Brasiilia on väljas - Holland pääses poolfinaali!

Oliver Lomp
Tehtud: Wesley Sneijder (vasakult), Arjen Robben ja Dirk Kuyt  juhtisid Hollandi poolfinaali
Tehtud: Wesley Sneijder (vasakult), Arjen Robben ja Dirk Kuyt juhtisid Hollandi poolfinaali Foto: SCANPIX

Jalgpalli maailmameistrivõistluste veerandfinaali esimeses kohtumises alistas Holland 2:1 Brasiilia ja pääses poolfinaali.

Brasiilia läks kohtumist juba 10.minutil juhtima, kuid Robinho kasutas ära hollandlaste kaitseliini eksimuse.  Esimesel poolajal oli Brasiilia veidi üritavam pool, kuid rohkem väravaid kumbki meeskond ei löönud.

Teisel poolajal lülitas Holland sisse järmise käigu. 53. minutil oli hollandlaste viigiväraval küll õnne, kuid Wesley Sneijderi tsenderdus Brasiilia väravasse kukkus. Holland sai tabamusest aga kõvasti indu ja 68. minutil lõi Sneijder nurgalöögijärsest olukorrast 2:1. pärast Hollandi tabamust olid paremad võimalued Hollandil, kuid rohkem väravaid ei löödud.

Mängu käik:

Hollandi algkoosseis: Stekelenburg - Heitinga, van der Wiel, van Bronckhorst, Mathijsen - van Bommel, De Jong, Sneijder - Robben, Kuyt, van Persie

Brasiilia algkoosseis: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Felipe Melo, Gilberto Silva, Dani Alves, Kaka - Robinho, Luis Fabiano

Holland alistas alagrupis 2:0 Taani, 1:0 Jaapani ja 2:1 Kameruni. Kaheksandikfinaali oli Holland 2:1 parem Slovakkiast

Brasiilia alistas alagrupis 2:1 Põhja-Korea, 3:1 Elevandiluuranniku ning viigistas 0:0 Portugaliga. Kaheksandikfinaalis purustasid brasiillased Tšiili 3:0

Holland ja Brasiilia on omavahel kohtunud ametilikes mängudes viis korda. Holland on võitnud kaks korda, Brasiilia kolm korda, neli mängu on jäänud viiki. Holland on löönud 13 väravat, Brasiilia 14.

Matši võitja läheb teisipäeval, 6. juulil vastamisi paaru Uruguay-Ghana võitjaga.

Kohtumine algas!

1. minut: Esimene Hollandi rünnak sumbus brasiillaste kaitsesse

3.minut: Mäng on alanud väga tuliselt. Robinhol ja van Bommel satuvad sõnasõtta

5. minut: Holland on üritavam pool

8.minut: Dani Alves pääses äärest läbi, söötis Fabianole, kes lõi värava. Kohtunik vilistas õigustatult aga suluseisu

10.minut: Robinho saab suurepärase söödu Hollandi kaitseliini taha ja lööb värava. Suur eksimus Hollandi kaitseliinilt!

11. minut: Kuyt teeb pealelöögi, Cesar tõrjub

15.minut: Dani Alvesi karistuslöök lendab väravast selgelt mööda

16.minut: Ohtlik karistuslöök Hollandile...van Persie löök lendab selgelt üle

20.minut: Holland üritab palli vallata, kuid väüga heade võimalusteni pole jõutud

22.minut: Hollandilt suurepärane rünnak, kuid Robbenilt võetakse viimasel hetkel pall

25. minut: Juan mängitakse umbes kümne meetri pealt löögile, kuid brasiillaste keskkaitsja lööb üle. Suurepärane võimalus

29.minut: Keegi brasiillastest pääseb trahvilöögi järel löögile, kuid pall lendab selgelt üle

30.minut: Hollandi kiirrünnak lõppeb Robbeni ebaõnnestunud löögiga, mis sumbub Brasiilia kaitsesse

31. minut: Kaka sooritab karistusala joonelt suurepärase löögi, kuid Stekelenburg teeb veel parema tõrje

34.minut: Hollandi nurgalöök...ebaõnnestub täielikult

36.minut: Sneijderi karistuslöök lendab otse Julio Cesari käte vahele

37.minut: Bastos saab kiirrünnaku takistamise eest kollase kaardi

41.minut: Mäng on praegu üsna võrdne. Kumbki pole suutnud midagi ohtlikku teha

44.minut: Brasiilia nurgalöök....midagi ohtlikku sellest ei tule

45.minut: Holland saab kaks rünnakut järjest. Ühel puhul jõuab vahele Julio Cesar, teisel puhul rikub rünnaku Robben

Poolaeg on läbi!

Esimesel poolajal tegi Holland neli (väravale kaks), Brasiilia  seitse (väravale neli) pealelööki

Nurgalööke oli Hollandil kasutada kaks, Brasiilial kolm

Teine poolaeg algas!

46.minut: Holland alustas hea rünnakuga, kuid Robben kaotas lõpuks palli

47.minut: van der Wiel teenib kollase kaardi ja kui Holland edasi pääseb, jätab ta järgmise mängu vahele

49.minut: Brasiilia nurgalöök ohtlikuks ei kujune

50.minut: Sneijder mängitakse täiesti vabalt positsioonilt löögile, kuid hollandlase sooritus ebaõnnestub

52.minut: Bastos tõmbab Robbeni maha, kuid kohtunik mehele teist kollast kaarti ei andnud

53.minut: Sneijder lööb viigivärava. Hollandi mängujuhi tsenderdus kukub väravasse. Brasiilia väravavaht Julio Cesar eksis

55.minut: Holland sai väravast kõvasti innustust. Van Persie jäi heal rünnakul napilt suluseisu

58. minut: Holland kontrollib palli, brasiilia paistab olevat hädas

61.minut: Dani Alves proovib Stekelenburgi üllatada, kuid pall lendab mööda

62.minut: Brasiilia koondise peatreener Dunga toob Bastose asemel platsile Gilberto Silva

63.minut: Keegi brasiillastest mängib karistusalas käega, kuid kohtuniku vile vaikib

66.minut: Pall kukub karistusala joonel olevale Kakale, kuid pall lendab napilt mööda. Väga hea võimalus

67.minut: Van Persie võidab Hollandile nurgalöögi...sellest midagi ohtlikku ei tule

68.minut: Hollandi nurgalöök...VÄRAV!!!!!!!!!!!

Robben andis nurgalöögi ning Sneijder lööb peaga värava! Holland juhib 2:1

70.minut: Brasiilia üritab nüüd kõvasti

72.minut: Sneijderi tsenderdus ebaõnnestub....brasiillased paistavad olevat veidi peata olekus

Kaka üritav vahepeal teeselda välja lihtsat penaltit...kohtunik haneks ei läinud

73.minut: Felipe Melo tõmbab Robbeni maha ja astub hollandlasele veel peale. PUNANE KAART

Kas viiekordsed maailmameistrid suudavad üliraskest seisust välja tulla?

76.minut: Oojer teenib kollase

Brasiillased paistavad närvilised

78.minut: Luis Fabiano asemel tuleb platsile Nilmar

80.minut: Van Persie jaristuslöök lendab selgelt üle

81.minut: Brasiilia nurgalöök...pall kukub Luciole...uus nurgalöök

82.minut: Stekelenburg eksib, kuid pall läheb uuesti nurgalöögiks....Stekelenburg nopib palli

84.minut: Holland kombineerib hästi. Van Persie mängib Sneijderi löögile, kuid hollandlane lööb Cesarile sülle

85.minut: Kaka pääseb kiirrünnaku järel löögile, kuid pall läheb nurgalöögiks. Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sünni

85.minut: Van Persie asemel tuleb platsile Huntelaar

87.minut: Kuyt purjetab mängleva kergusega Brasiilia kaitseliinist läbi, kuid viivitab löögiga ja kaotab palli

89.minut: Brasiilia ohtlik karistuslöök...Dani Alves lööb palli müüri