Suure osa mängust vähemuses olnud Kreeka võitles Jaapani vastu välja viigi

Jaapani tulihingelised poolehoidjad
Jaapani tulihingelised poolehoidjad Foto: SCANPIX

Jalgpalli MMil teenisid oma esimese punkti Jaapani ja Kreeka koondised, kes tegid C-alagrupis väravateta viigi. Kreeka jäi esimesel poolajal vähemusse, kuna kaks kollast kaarti teenis Kostas Katsouranis. Vaatamata sellele ei suutnud Jaapan väravani jõuda ning kreeklased tegid kaitses väga südi esituse.

Kreeka ja Jaapani viik tähendas ühtlasi ka seda, et kuus punkti kogunud Kolumbia kindlustas koha 16 parema meeskonna hulgas. Elevandiluurannik hoiab grupis kolme punktiga teist kohta, Jaapan on kolmas ning Kreeka neljas. Viimases voorus läheb Jaapan vastamisi Kolumbiaga, Kreeka võitleb edasipääsu nimel Elevandiluurannikuga.

Jaapan - Kreeka 0:0

Hoiatused: 12. Hasebe - 27., 38. Katsouranis, 55. Samaras, 89. Torosidis

Eemaldamine: 38. Katsouranis

Kreeka: Orestis Karnezis; Vasilis Torosidis, Kostas Manolas, Sokratis Papastathopoulos, Jose Holebas; Giannis Maniatis, Kostas Katsouranis, Panagiotis Kone (81. Dimitris Salpingidis); Giorgos Samaras, Giannis Fetfatzidis (41. Giorgos Karagounis), Kostas Mitroglou (35. Theofanis Gekas).

Jaapan: Eiji Kawashima; Atsuto Uchida, Maya Yoshida, Yasuyuki Konno, Yuto Nagatomo; Hotaru Yamaguchi, Makoto Hasebe (46. Yasuhito Endo); Shinji Okazaki, Keisuke Honda, Yoshito Okubo; Yuya Osako (57. Shinji Kagawa).

Mängu käik:

-

Kreeka algkoosseis: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Kone, Mitroglou, Torosidis, Fetfazidis, Sokratis, Cholevas, Katsouranis (kapten)

Jaapani algkoosseis: Kawashima, Uchida, Honda, Nagatomo, Okazaki, Okubo, Konno, Yamaguchi, Hasebe (kapten), Osako, Yoshida

-

Hümnid kuulatud ja mäng võib alati

-

Mõlemal meeskonnal on selg vastu seina surutud ja kaotusega ei lepi keegi. Oodata on põnevat lahingut

-

KOHTUMINE ON ALANUD!

2min

Jaapan alustab teravamalt ning jõutakse ka pealelöögini, mille Kreeka kaitsja siiski blokeerib

3min

Manchester Unitedi staar Shinji Kagawa istub täna siis Jaapani koondise varumeeste hulgas.

4min

Mitroglou saab karistusalas palli, kuid löögini ta napilt siiski ei jõua

7min

Jaapan on alustanud päris hästi. Sööt käib keskväljal kenasti ning leitakse ka käike ettepoole

10min

Kreeka kiirrünnaku lõpetab löögiga Kone. Väravavaht tõrjub

12min

Jaapan on selgelt domineerivam pool. Samas löögile pole väga palju veel jõutud

13min

Hasebe teenib kohtumise esimese kollase kaardi

16min

Jaapan lükkab kiiret maastsöötu ning otsib käike Kreeka kaitsliini selja taha. Kreeklased on kogu meeskonnaga oma väljakupoolel

19min

Osako lõpetab ilusa kombinatsiooni löögiga, kuid kreeklaste puurivaht Karnezis tõrjub

21min

Osako taas akstioonis. Seekord läheb tema kaunis kauglöök väravast napilt mööda

22min

Kreeka on vasturünnakutel küllalt ohtlik

26min

Jaapanlased proovivad vahelduseks ka tsenderdustega kreeklasi üle mängida, kuid teisel korrusel on neil väga rakse vastu saada. Pigem peab Jaapan maastsöötudega oma võimalusi otsima

27min

Katsouranis teenib kollase kaardi

28min

Jaapan teenib umbes 25 meetri pealt karistuslöögi. Honda saab proovida

28min

Väga hea löök Hondalt, kuid väravavaht tõrjub raskustega

32min

Mitroglou jääb vigastusega mõneks ajaks väljaku kõrvale. Lõpuks sörgib mees siiski väljakule tagasi

34min

Okubo pääseb peaga löögile, kuid pall läheb selgelt üle värava

35min

Mitroglou ei saa siiski jätkata. Gekas tuleb tema asemel väljakule

38min

Katsouranis teenib teise kollase kaardi ning peab väljakult lahkuma!

38min

Jaapani ülesanne Kreeka kaitse lahti muukida muutub veidi lihtsamaks

40min

Torosidis lööb väga tugeva löögi Jaapani värava suunas, kuid Kawashima teeb vägeva tõrje. Seis ikka viigis!

40min

Jaapan on muutunud lohkas ja Kreeka rünnakud on läinud ohtlikumaks

41min

Kreeka teeb teise vahetuse: Fetfatzidis lahkub, Karagounis tuleb väljakule

45min

Poolajale lisatakse kaks minutit

-

Esimene poolaeg on lõppenud!

-

Jaapan on hoidnud palli 70 % mänguajast, kuid väravani pole veel jõutud. Kreeka olukorra muutis eriti raskeks Katsouranise punane kaart.

-

Teine poolaeg on alanud!

46min

Samaras lööb poolelt väljakult peale, kuid pall läheb üsna napilt väravast mööda. Jaapanlaste väravavaht oli väravast väljas

48min

Jaapanil läheb väga raskeks, sest esialgu seisab Kreeka kümne mehega kaitses

49min

Ilmselt lähevadki kreeklased ühe punkti peale välja

52min

Jaapan proovib kauglöökidega, kuid ka need pole veel seni loodetud ohtu tekitanud

54min

Samaras teenib kollase kaardi ning Jaapan teenib 28 meetri pealt karistuslöögi

55min

Endo karistuslöök tabab oma meest

57min

Jaapan vahetab: Osako asemel tuleb väljakule Kagawa

58min

Kreeka võtab üle pika aja üles korraliku rünnaku ning teenitakse ka nurgalöök

59min

Teine nurgalöök kohe otsa

60min

Kolmas nurgalöök Kreekale. Just standardolukorrad on nende parim võimalus

60min

Gekas saab ka löögile, kuid Kawashima tõrjub!

62min

Jaapan suudab palli taas kreeklaste poolele viia

64min

Huvitaval kombel on mäng läinud üsna lahtiseks. Kreeka ründab kohati päris isukalt

67min

Honda karistsuslöök lendab müüri

68min

Suurepärane võimalus Jaapanile! Väga hea kombinatsiooni lõpetab Okubo, kelle löök aga lendab tühjast väravast üle

72min

Kreeklased ei saa tsenderduse järel palli puhtaks löödud ning Uchida pääseb löögile. Napilt mööda siiski

75min

Kreekal veel veerand tundi vastu pidada

78min

Okubo lööb kaugelt peale, Karnezis tõrjub.

78min

Jaapan muidku keerutab palliga ümber Kreeka karistusala, kuid löögile jõutakse väga harva. Kreeka seisab kaitses väga-väga hästi

80min

Kreeka vahetab: Kone välja, Salpingidis sisse

80min

Kreeklaste iga liigutus võtab väga palju aega. Kone loivab vaikselt platsilt minema

80min

Nurgalöögi järel saab Samaras ka löögile, kuid pall lendab väravast kindlalt mööda

83min

Jaapani mängijad hakkavad juba vaikselt närvi minema. Pidevalt ollakse palliga kreeklaste karistusala ümbruses, kuid häid lahendusi ei suudeta välja mõelda

83min

Kreeka venitab endiselt igal võimalusel. Samal ajal seistakse pea kogu meeskonnaga kaitses. Jaapanlased suunatakse oma rünnakutega äärtele, kust tulnud tsenderdused lüüakse kreeklaste poolt aga kindlalt klaariks

86min

Neli minutit lõpuni

88min

Hea rünnak Kreekalt! Gekas saab ka terava nurga alt löögile, kuid väravavaht tõrjub

89min

Torosidis mängib oma väravast 20 m kaugusel käega ja Jaapan teenib karistuslöögi

89min

Karnezis tõrjub Endo löögi!

90min

Lisaminutitel üritab Jaapan veel kõigest väest, kuid Kreeka seisab kindlalt

-

KOHTUMINE ON LÕPPENUD! VÄRAVAD JÄID LÖÖMATA. SUURE OSA MÄNGUST VÄHEMUSES MÄNGINUD KREEKA ON TULEMUSEGA KINDLASTI ROHKEM RAHUL

-

Viik tähendab ühtlasi ka seda, et Kolumbia kindlustas koha kaheksandikfinaalis

Jaapan kaotas avamatšis 1:2 Elevandiluurannikule, Kreeka alistus 0:3 Kolumbiale.