Kollo ja Vesik alistasid Euroopa karikasarja etapil maailma 14. paari

Rivo Vesik (paremal) ja Kristo Kollo.
Rivo Vesik (paremal) ja Kristo Kollo. Foto: fivb.org

Sel nädalal peetakse Šveitsis Bielis tänavune neljas Euroopa karikasarja etapp - Bienne Masters. Eestlastest on võistlustules Kristo Kollo ja Rivo Vesik, kes avapäeval pidasid kaks võidukat alagupimängu.

Avalahingus olid Kollo-Vesik tulemusega 2:0 (22, 17) üle Poola duost Piotr Kantor - Bartosz Losiak. Poolakad asuvad maailma edetabelis 38. kohal, tänavused parimad saavutused on Grand Slam etapi 5. koht Sao Paolos ja 9. koht Long Beachil, vahendas volley.ee.

Teises mängus alistati 2:1 tugevad šveitslased Philip Gabathuler - Mirco Gerson. Kohtumise avageim kulges äärmiselt tasavägiselt ning kuulus vastastele pika võitluse järel 26:24. Teises vaatuses oli Eesti meeste üleolek ilmne, geim võideti tulemusega 21:14. Otsustavas geimis said Kollo-Vesik kiire 4:0 algedu ning võit vormistati numbritega 15:9. Turniiril kolmanda asetuse saanud (tänavuses MK-sarjas 14. koht) šveitslaste otsa komistasid Kollo-Vesik viimasel MK-sarja etapil Klagenfurtis Austrias, seega saadi täna magus revanš.

Alagrupi viimases mängus minnakse homme hommikul vastamisi tänavuste tudengite maailmameistrite Tim Holler - Jonas Schröderiga Saksamaalt. Kohamängudele 12 parema hulka pääsevad kõikide alagruppide kolm parimat, kusjuures võitjad jätkavad mänge otse veerandfinaalidest.