Hispaania jalgpallurite imeseeria kestis üle kaheksa aasta

Iker Casillas
Iker Casillas Foto: SCANPIX

Hispaania jalgpallikoondis tunnistas eile Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Slovakkia 1:2 paremust. Valitsev Euroopa meister polnud ei EMi ega MMi kvalifikatsioonimängudes tundnud kaotusekibedust rohkem kui kaheksa aasta jooksul.

Viimane kaotus pärines 2006. aasta 7. oktoobrist, kui Solnas jäädi 0:2 alla Rootsile. Pärast seda tunnistati ainult võite ja viike. Samal ajavahemikul on nad kroonitud kahel korral Euroopa ja korra maailmameistriks.

Slovakkia läks eilset kohtumist juhtima Hispaania väravavahi Iker Casillase prohmaka järel. 17. minutil ei õnnestunud Casillases tõrjuda Juraj Kucka mitte kõige õnnestunumat karistuslööki. 83. minuti Francisco Alcacer küll viigistas, kuid kolm minutit enne mängu lõppu tõi slovakkidele võidu Miroslav Stochi tabamus.