Pikalt vigastusepausilt naasnud Soo vedas Rapla lisaajal Tarva üle võidule

Mariel Gregor
Rapla Tyco ja Rakvere Tarva mäng.
Rapla Tyco ja Rakvere Tarva mäng. Foto: Mihkel Maripuu

Täna algas korvpalli Balti liiga, kus tuli kohe kahe Eesti klubi põnev vastasseis Rapla Tyco ja Rakvere Tarva vahel. Võitja oli lahtine kuni viimaste sekunditeni ja normaalajal keegi oma parmust maksma ei suutnud panna. Lisaajal sai magusa 95:90 võidu Rapla. Supermängu tegi pikalt vigastusepausilt naasnud Janar Soo, kes viskas lisaajal 10 punkti. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Kristers Zeidaks 26 punkti ja 11 lauapalliga. Tarva poolel kogus Kaspars Cipruss 22 punkti ja 17 lauapalli.

Mängu käik (Rapla - Tarvas):

Mäng algas!

Rapla algkoosseis: Paasoja, Laane, Fifolt, Ezerskis, Zeidaks

Tarva algviisik: Cipruss, Jurtom, Peterson, Štumbris, Sokk

4:6

Kohtumine algab tasavägiselt, kiirelt teevad mõlemad meeskonnad skoori, Ciprussi kolmas korv viib Rakvere juhtima

9:8

Ezerskise pealtpaneku järel on Rapla juhtimas, Tarva eest hooaja alguses heas hoos olnud mängujuht Sokk toob Tarva punkti kaugusele

13:8

Rapla poolel on mängu sekkunud ka pikalt jalavigastusega võidelnud Janar Soo. Rapla on saanud väikse edu sisse ja kui 2 minutit jääb veerandaja lõpuni, võtab Andres Sõber time-outi

20:13

Paiste vabavisete järel on Rapla viie punktiga peal, ent Keerlese vabavisked vähendavad Rakvere kaotusseisu

20:13

Esimene veerandaeg on lõppenud!

20:13

Algas teine veerandaeg!

30:23

Vanameister Pärn tabab kolmese ja Rapla edu on seitse silma. Tarva poolel on suurepärases hoos Cipruss, kel juba kirjas 13 punkti. Raplal on Paasoja arvel 10 punkti

33:29

Štumbris ja Cipruss toovad Tarva lähemale

38:32

Kolm ja pool minutit poolaja lõpuni. Rapla võtab minutilise mõtlemisaja. Seni on mõlemad meeskonnad pakkunud head ja võitluslikku korvpalli

38:34

Paiste teeb vaheltlõike ja realiseerib ise ka kiirrünnaku

44:36

Zeidaks tabab rünnakuaja alguses kaugelt kolmese, ei pääse Tarvas lähemale. Poolaja lõpuni minut

44:40

Soku ja Paiste vabavisete toel jõuab Rakvere lähemale ja poolajavileks on vahe vaid neli punkti

44:40

Teine poolaeg on lõppenud!

44:40

Algas kolmas veerandaeg!

52:44

Rapla ei lase Tarvast lähemale. Paasoja kiirrünnaku järel vahe taas kaheksa punkti.

54:49

Štumbris tabab kaugelt, tema arvel 11 punkti. Cipruss on toonud 16 punkti ja 10 lauapalli. Rapla poolel on Zeidaks visanud juba 18 punkti

54:49

Rakvere mängib hetkel väga lühikese koosseisuga ja rõhub kiirusele

57:55

Paiste vabaviske järel on vahe vaid kaks punkti, Kuusmaa võtab mõtlemisaja, kui veerandaja lõpuni jääb veidi vähem kui kaks minutit

57:58

Sokk viib Tarva juhtima

59:61

Tarvas juhib kolmanda veerandaja lõpuks!

69:69

Štumbris viigistab ja seis viigis, kui mängu lõpuni jääb kuus minutit. Kuusmaa võtab taas time-outi

69:74

Sokk tabab kaugviske ja Cipruss korvi alt ning Tarvas on juhtimas, Rapla ei saa kuidagi palli korvi

71:76

Laane ja Paiste korvide järel on Tarvas juhtimas 76:71

75:76

Paasojalt kolmene ja Zeidaksilt kaks vabaviset ning Ralpa jõuab punkti kaugusele, kui mängu normaalaja lõpuni jääb minut

79:77

Sokk saab samuti vabaviskeid proovida ning tabab kahest ühe, Kuusmaa võtab time-outi. Normaalaja lõpuni 13 sekundit

80:77

Viga Laane vastu, kes seekord tabab samuti kahest ühe

80:79

Laane teeb kohe oma viienda vea ning Tarva poolel asub vabavisetele Sokk, kes tabab mõlemad

81:79

Sokk teeb Keerlese vastu vea, Keerles tabab kahest ühe

81:81

Mängu lõpuni jääb kolm sekundit, nüüd tehakse viga Štumbrise vastu,, kes tabab mõlemad

81:81

Lisaaeg!

81:81

Raplal on mõlemad mängujuhid viie veaga pingil.

84:81

Soo tabab kolmese!

85:81

Pärast pikka vigastusepausi on see Soo jaoks esimene mäng. Soo teenib kohe ka vabavisked ja tabab neist ühe

Janar Soolt lisaajal 10 punkti.

Teises Balti liiga mängus oli Valga 86:75 üle TLÜ/Kalevist. Reinis Strupovics tõi võitjatele 27 punkti, kaotajate edukaim oli Thomas Connor Droney 30 punkti ja 10 lauapalliga.

Mängu eel:

Rapla sai äsja koduses meistriliigas klubi ajaloos esmakordselt jagu Tartu Rockist, Tarvas on samuti heas hoos olnud - meistriliigas ollakse kahe võiduga Kalev/Cramo ja KK Pärnuga liidrikohta jagamas.

Rapla ja Rakvere kuuluvad Balti liigas C-alagruppi, kus lisaks neile mängivad Moskva Dinamo, Liepaja/Triobet ning kaks Leedu klubi Utena Juventus ja Kedainiai Nevežis.

Teises Eesti klubide osavõtul peetavas mängus lähevad vastamisi Valga/Maks&Moorits ja TLÜ/Kalev. Mäng algab kell 19:00. Sama algusaeg on ka tänasel ainsal Eesti meistriliiga kohtumisel, kus kohtuvad Tartu Rock ja TTÜ.