Leedu alistas põnevuslahingus Hispaania

Oliver Lomp
Leedu (rohelises) alistas põnevuslahingus Hispaania
Leedu (rohelises) alistas põnevuslahingus Hispaania Foto: SCANPIX

Korvpalli maailmameistrivõistlustel alistas Leedu põnevuslahingus tiitlikaitsja Hispaania 76:73.

Terve mängu tagaajaja rollis olnud Leedu võttis järgi viimasel veerandajal ning viigistas seisu, kui mängida oli jäänud neli minutit. Leedu oli lõpus kindlam ning võttis eriti magusa skalbi.

Leedu parimana tõi Linas Kleiza 17 punkti ning noppis kaheksa lauapalli. Hispaanlaste parimad olid Ricky Rubio ja Marc Gasol 18 silmaga. Gasol võttis lisaks maha kaheksa lauapalli.

Türgi alistas põhimõttelises lahingus Kreeka 76:65.

Türgi parimaks kerkis ülakaalukalt Ersan Ilyasova, kes tõi 26 punkti ning noppis lisaks viis lauapalli. Kreeka parim oli Ioannis Bourousis 15 silma ja seitsme lauapalliga.