Eestile teise koha toonud Nurmel tuli kohtunike eksimuse tõttu läbida pikem distants

Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme Foto: Mihkel Maripuu

Kreekas Heraklionis peetaval võistkondliku EMi esiliiga jõuproovil tuli eile meeste 5000 m jooksjatel läbida hoopis 5400 meetrit, kuna kohtunikud lugesid ringe valesti. Antud ala oli eile eestlaste jaoks aga üks edukamaid, kuna Tiidrek Nurme saavutas seal teise koha.

Jooksu võitis Belgia esindaja Abdi Bashir, kolmandaks tuli rumeenlane Nicolae Alexandru Soare, neljandaks iirlane Kevin Blatt, viiendaks Šveitsi sportlane Tadesse Abraham ja kuuendaks portugallane Eduard Mbengani.

Kui esialgu olid protokollis ära toodud ka sportlaste ajad (Abdi 15.17,47 ja Nurme 15.19,73), siis praeguseks pole tulemusi enam märgitud ning kirjas on vaid koondisele koha eest toodud punktid.