Bolt jõudis kindlalt 200 meetri finaali, parimat aega näitas Gatlin

Usain Bolt tänases poolfinaalis.
Usain Bolt tänases poolfinaalis. Foto: SCANPIX

Kergejõustiku MMil joosti täna meeste 200 meetri poolfinaalid ning selgus homse finaali koosseis.

Oma poolfinaalist pääses kindlalt edasi mõned päevas tagasi 100 meetri maailmameistriks kroonitud Usain Bolt, kes võis oma jooksu lõpu võtta juba üsna vabalt ning sai kirja aja 19,95. Lisaks pääses kolmandast poolfinaalist edasi Lõuna-Aafrika Vabariigi jooksja Anaso Jobodwana, kes jooksis aja 20,01. Samuti pääses finaali kolmandana finišeerinud türklane Ramil Guliyev (20,10).

Poolfinaalide kiireimat aega näitas ameeriklane Justin Gatlin, kes võitis teise poolfinaali ajaga 19,87. Teise koha sai Panama esindaja Alonso Edward (20,02) ning kolmandana pääses finaali Katari jooksja Femi Ogunode (20,05).

Esimeses poolfinaalist said edasi britt Zharnel Hughes (20,14) ning Jamaikat esindav Nickel Ashmeade (20,19).

Meeste 200 meetri finaal on kavas homme Eesti aja järgi kell 15.55.