Schippers jõudis kindlalt 200 meetri finaali

Laura Kalam
Maria-Josee Ta Lou,Dafne Schippers ja Sherone Simpson
Maria-Josee Ta Lou,Dafne Schippers ja Sherone Simpson Foto: SCANPIX

Kergejõustiku MMil joosti täna naiste 200 meetri poolfinaalid ning selgus homse finaali koosseis.

Oma poolfinaalist pääses kindlalt edasi mõned päevas tagasi 100 meetri sprindis hõbeda võitnud hollandlanna Dafne Schippers, kes võis oma jooksu lõppu võtta juba üsna vabalt ja sai kirja 22,36. Teisest poolfinaalist pääses edasi ka Jamaica jooksja Sherone Simpson, kes läbis distantsi 22,53ga.

Poolfinaalide kiireimat aega näitas Dina Asher-Smith, kes võitis kolmanda poolfinaali ajaga 22,12, see tähistab ühtlasi ka Suurbritannia esindaja uut isiklikku rekordit. Teise koha sai ameeriklanna Jeneba Tarmoh (22,38) ning kolmandana pääses finaali Jamaica jooksja Veronica Campbell-Brown (22,47).

Päeva esimesest poolfinaalist said edasi Jamaica esindaja Elaine Thompson (22,13), Ameerika esindaja Candyce McGrone (22,26) ning Bulgaaria jooksja Ivet Lalova-Collio (22,32).

Naiste 200 meetri finaal on kavas homme Eesti aja järgi kell 16.00.