Siim-Sander Veneta mänginud Žalgiris teenis kodusaalis dramaatilise kaotuse

Korvpall
Korvpall Foto: Tairo Lutter

Korvpalli euroliigas teenis täna napi kaotuse Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris.

Vene kodumeeskond kohtus kodus Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga ja võitis avaveerandi 31:27. Teisel veerandajal suutis Leedu meeskond visata vaid üheksa punkti vastaste 16 vastu ja nii oli poolajaks seis Žalgirise poolt vaadatuna 40:43.

Kolmandal ja neljandal veerandajal jätkus võrdne mäng ja minut enne kohtumise lõppu oli Žalgiris kaotamas 70:74. 13 sekundit enne lõpuvilet tõi Ian Vougioukase tabav vise tabloole 74:74 viigiseisu, kuid kuna Victor Claveri vastu tehti kiirelt viga, sai Krasnodaris mängiv hispaanlane minna vabaviskejoonele ega eksinud. Žalgirisel jäi rünnakuaega veel 12 sekundit ja Mantas Kalnietis sai sekund enne lõppu ka pealeviske sooritatud, kuid see läks mööda - nii võitis mängu 76:74 Krasnodar.

Võitjate parimana viskas Malcolm Delaney 21 punkti, Žalgirise suurimaks skoorijaks oli 22 silmaga Vougioukas.

Siim-Sander Vene kaasa ei teinud, sest ravib eelmisel nädalal treeningul saadud hüppeliigesevigastust.