Tartu Rock alustas eurosarja võiduga

Tartu Rocki korvpalliklubi alustas võiduga FIBA Europe Cupi sarja kui kodusaalis oldi 81:72 üle Utena Juventusest. Rocki parimana viskas Tanel Kurbas 18 punkti ja võttis maha kümme lauapalli. Gert Dorbeku arvele jäi 17 silma.

Mängu käik:

Tere õhtust! Tartu Rocki ja Utena Juventuse vaheline FIBA Europe Cupi avamäng on õige pea algamas.

Algviisikud: Rock: Tanel Sokk,. Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Brian Harper, Janar Talts. Utena: Rolandas Alijevas, Spencer Butterfield, Edgaras Zelionis, Raimundas Danys, Egidijuš Dimša.

Rahvast on Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud päris vähe. Tähtsa mängu kohta on tribüünidel liialt palju vaba ruumi.

0:0

Mäng algas!

0:1

Kaheminutilse mängu järel on lõpuks skoor avatud, seda teeb Utena pikk Edgaras Zelionis ühe vabaviskega.

0:3

Rock ei saa ikka palli korvi, isegi ühe meetri pealt, ja peatreener Gert Kullamäe võtab aja maha. Mängitud on ligi kolm minutit.

2:5

Kurbas avab Rocki skoori, aga punkte tuleb ikka visalt.

2:7

Harper ei saa juba teist korda palli pealt korvi surutud.

4:7

Aga Kurbas saab ründelauapalli ja tabab teenitud kaks vabaviset.

7:15

Mängu tulnud Evaldas Žabas tabab kolmese, aga nüüd on Rocki kaitse hakanud lubama Utena kolmeseid ja lähviskeid. Teeb ärevaks. Esimese veerandi lõpuni 1.47.

11:17

Žabaselt veel kolm punkti ja leedulane kütab publikut üles.

13:19

Esimene veerandaeg läbi.

13:19

Lisaks punktide viskamisele on Rock taas kätta jäänud kaitselaua kontrollimisega, nagu sel hooajal tavaks. Rocki resultatiivseim on Žabas 7 punktiga. Utenale on Zelionis toonud samuti 7.

13:19

Väljakult on Rock tabanud viskeid 18st 4!

15:21

Harper avab lõpuks punktiarve, aga teeb ka kolmanda vea.

18:25

Petrukoniselt korv ja vabavise.

23:29

Taltsilt korvid, aga mängu dikteerib ikka Utena. Poolajani alla nelja minuti.

27:29

Rocki rünnaku kohta võib ikka öelda "punnitatud", aga vaikselt leitakse teed ka korvi alla. Esimese agressiivse liigutuse tegi isegi Gert Dorbek. Ja sellise mängu käigu pealt pole miinus kaks üldsegi hull seis. Teist veerandaega jäänud veel kaks ja pool minutit.

27:29

Dorbek saab teesklemise eest tehnilise vea.

29:29

Aga Utena ei realiseeri oma võimalusi ja Tanel Kurbase vabavisked toovad tabloole viigi.

34:34

Esimene poolaeg läbi. Hea vähemalt seegi, et Rock teise veerandi lõpus mängu tagasi sai.

34:34

Rockile on Kurbas toonud 10 ja Žabas on endiselt seitsme punkti peal. Utena resulatiivseimaks on tõusnud Chavaughn Lewis 10 punktiga.

34:34

Rosk võitis lauavõitluse lõpuks 27:22, aga Utena 9 ründelauda on siiski palju. Õnneks ollakse ise võõrast lauast noppinud koguni 11 palli.

34:34

Mõlemad tiimid on väljakult viskeid tabanud 34st 12.

79:72

Viis sekundit lõpuni. Võit on kindel, aga viimane minut on Rocki poolt rabe olnud

81:72

Sokk lõpetab mängu korviga

81:72

Rock alusta eurosarja võiduga!

Enne mängu: Tegemist on põhimõttelise vastasseisuga, kuna klaarimist vajavad kevadest üles jäänud arved. Mäletatavasti kohtusid need meeskonnad märtsis Balti liiga pronksiseerias ning kahe mängu kokkuvõttes oli Leedu klubi parem vaid ühe punktiga.

Tõsi, Juventuse koosseis on möödunud hooajaga võrreldes teinud läbi muutuse, kuid ühe tugitalana on säilinud Egidijus Dimša – mees, kes pallinud ka Rocki särgis. Lisaks leedulastele kuulub meeskonda ka kaks ameeriklast. Leedu liigas on alustatud kolme võidu ja nelja kaotusega.

Lisaks kuuluvad eurosarjas tartlastega ühte alagruppi Ukraina meistriliigas täiseduga juhtiv Južnõi Himik ja Nicosia ETHA Engomi.