Hüvasti, eurohooaeg! Rock sai Siberis mannetu kaotuse

Tartu Rock
Tartu Rock Foto: Margus Ansu

Korvpalli FIBA Europe Cupi vahegrupi kolmandas voorus kaotas Tartu Ülikool/Rock võõrsil Krasnojarski Jenisseile 68:87. R-grupist on nüüd sisuliselt võimatu edasi pääseda, sest Rock on vahegrupis kaotanud kõik kolm mängu. Teoreetilised šansid veel on, aga selleks tuleb loota enda mängu tohutule paranemisele ja teiste matšide tulemuste sobivusele. Seisu teeb veelgi raskemaks nigel punktidevahe (-32).

Rock jäi juba esimese veerandaja keskpaigaks taha 5:20 ja poolaeg kaotati 34:50. Neljanda veerandaja laguses jõuti korraks viie punkti kaugusele, aga siis tegi Jenissei 18:3 spurdi ja otsustas mängu saatuse. Rocki resultatiivseim oli Gert Dorbek 21 punktiga, Evaldas Žabas lisas 12 punkti. Jenisseile tõi David Kennedy 19 punkti.

Tere päevast! Jenissei ja Rocki kohtumine on kohe algamas.

Rocki algkoosseis: Evaldas Žabas, Gert Dorbek, Tanel Kurbas, Janar Talts, Karolis Petrukonis.

0:4

Rock alustab kahe pallikaotusega ja jääb kohe taha.

0:4

Rocki peatreener Gert Kullamäe võtab aja maha.

0:11

Rock kaotab taas palli ja kaitse ka ei toimi, sest kaitset ei suudeta üles võtta.

3:11

Dorbek avab Rocki skoori.

3:15

Nüüd on Rock hädas kaitselaua blokeerimisega.

11:22

Dorbek suudab sisse visata, aga samad teevad ka vastased.

13:24

Jenissei ei mängi kõige intelligentsemat korvpalli, aga Rocki vastu sellest piisab. Esimese veerandaja lõpuni alla kahe minuti.

17:29

Esimene veerandaeg on läbi.

17:29

Dorbek on Rockile toonud juba 11 punkti, keegi teine pole üle kahe silma visanud. Jenissei resultatiivseim on David Kennedy 8 punktiga. Jenissei visketabavus on 63 protsenti.

17:33

Rocki mehed ei jõua joosta ja Jenissei ei pea korvide saamiseks eriti pingutamagi.

20:37

Teisest veerandajast on mängitud juba kolm ja pool minutit ja lõpuks avab Žabas Rocki selle perioodi skoori.

38:52

Rock on vaheaja pisut uue hingamise saanud, aga sellest ei pruugi piisata.

40:52

Harper paneb seekord mööda, aga Talts on ründelauas.

43:52

Žabaselt kolmene.

46:60

Rock sai korraks kaheksa punkti peale, aga kaitselaud antakse taas vastasele ja töö lastakse taas luhta.

52:61

Eichfuss vähendab pisut vahet. Kolmanda veerandaja lõpuni kaks minutit.

56:63

Kolmas veerandaeg läbi. Rock ei ole mingit imemängu näidanud, aga ka Jenissei puhul on aru saada, et tegu pole just kõige kvaliteetsema võistkonnaga.

56:63

Rockile on Dorbek toonud 19 punkti, Žabas on jõudnud 12 silma peale. Jenissei resultatiivseim on David Kennedy 15 punktiga.

58:66

Rock oleks olukordade parema realiseerimise korral juba viigile päris lähedal, aga rünnakul piirdutakse enamasti raske individuaalse lahendusega. Normaalaja lõpuni 7.30.

60:71

Talts teeb korvi all ilusa liigutuse, aga Jenissei kasutab omakorda Rocki eksimuse ära.

61:76

Rock käitub taas nagu esimesel veerandajal: rünnakul pudistatakse pall ära, kaitses jäetakse vastased vabaks. Nelja minutiga 15 punkti enam tagasi ei tee.

61:78

Jenisseilt veel üks korv juurde ja nii see mäng kui kogu Rocki eurohooaeg on sisuliselt läbi.