EOK toetab Rio ettevalmistust märtsis enam kui 200 000 euroga

Kaarel Täll
, spordireporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EOK peasekretär Siim Sukles.
EOK peasekretär Siim Sukles. Foto: Peeter Langovits

Eesti Olümpiakomitee (EOK) toetab märtsis olümpiaettevalmistuse programmi raames 219 065 euroga sportlasi ja treenereid 22 spordialalt. Olümpiaettevalmistuse programmi on märtsikuus kaasatud 105 suve- ja talispordialade sportlast. Lisaks toetab EOK igakuiselt ka suuri võistkonnaalade koondiste tegevust ja panustab koondiste peatreenerite palgafondi. 

EOK peasekretäri Siim Suklese sõnul on tippspordi rahastamine laiapõhjaline, mille aluseks on sportlikud tulemused. «Viimasel ajal on palju segadust ja küsimusi tekitanud erinevatest allikatest spordile suunatud vahendite jaotus spordialade ja sportlaste vahel. Eesti Olümpiakomitee poolt eraldatavate toetuste vundamendiks on spordiala sportlik tase ja tulemuslikkus rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Eraldatavad ettevalmistuse toetused on põhiosas suunatud olümpiamängudeks ettevalmistumisse,» rääkis Sukles.

Ta lisas: «Kui täna on toetuse saajate nimekirjas kokku sadakond sportlast 22 spordialalt, siis meie jaoks on olümpia-aastale tavapäraselt fookus seatud olümpiamängudele. Tänaseks on Rio mängude kvalifikatsiooni tingimused täitnud 25 sportlast. Lisaks on veel mitmeid spordialasid, kus lõplik nimekiri olümpiale pääsejatest selgub alles kevadel või suvel. 2016. aaasta OMi eelsel perioodil moodustabki olümpiaks valmistujate ja võimalike kvalifitseeruvate sportlaste toetuste maht umbes 2/3 EOK sama perioodi ettevalmistustoetuste kogueelarvest. Praegu kasutusel oleva süsteemi järgi muutuvad eelarve proportsioonid Rio järgselt, kui uueks fookuseks saab kahe aasta pärast toimuvad Pyeongchangi taliolümpiamängud ja selleks valmistumine.»

Lõpetuseks selgitas Sukles: «On palju räägitud, et spordi rahastamine (sh olümpiaettevalmistuse rahastus) vajaks periooditi üle vaatamist ja kohati suisa reforme. Nagu tavapäraselt, hindame OM-tsükli lõpus kasutusel olnud olümpiaettevalmistuse toetuste süsteemi plusse ja miinuseid ning lähtuvalt kogutud hinnangutest, tehakse vajalikud otsused. Need analüüsid, arutelud ja otsused ootavad meid ees juba 2016. aasta suvel.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles