Prantsusmaa veerandfinaalid: Kajalina, Kreek, Toobal ja Juhkami võidukad

Anna Kajalina.
Anna Kajalina. Foto: legavolleyfemminile.it

Eesti võrkpallurid alustasid edukalt Prantsusmaa meistrivõistluste veerandfinaalmänge: neljast mängust kolm võideti. Uuesti kohtutakse järgmisel nädalal. Poolfinaali jõudmiseks tuleb võita kaks mängu.

Üllatuse serveeris põhiturniiri seitsmendana lõpetanud St Raphaeli naiskond, olles vastase väljakul üle Bezieres´st 3:1 (-23, 14, 13, 17). Bezieres oli põhiturniiril teine. Kogu võistlusõhtu parima tulemuse – 16 p – tegi Anna Kajalina. Talle tõsteti 39 korda, maha lõi ta 14 palli (36%). Rünnakuvigu oli kolm, lisaks blokeeriti kahel korral punktivääriliselt Kajalina rünnakuüritus, vahendas volley.ee.

Väga hästi mängisid laupäeval ka meie temporündajad, nii Ardo Kreek kui Andri Aganits kogusid 12 punkti. Pariisi klubi alistas võõrsil põhiturniiri kolmanda Chaumonti 3:0 (23, 24, 26). Aganits punktistas 11-st tõstest 10, näidates hiilgavat rünnakuprotsenti (91). Poitiers´ meeskond paraku jäi 2:3 (21, -21, -22, 22, -13) alla põhiturniiri võitjana lõpetanud Arago de Setele. B-divisjoni liider Rennes ei sattunud kodusaalis raskustesse kohtumisel Asnieres´ga – 3:0 (13, 19, 22). Kert Toobali arvele jäi üks, kahes esimeses geimis algkoosseisus alustanud Martti Juhkamile viis punkti.