Pärnu napp võit tõi veerandfinaalidesse uut elevust

Ats Kuldkepp
Joonas Järveläinen.
Joonas Järveläinen. Foto: Urmas Luik

Eesti korvpallimeistrivõistlustel veel esimest poolfinalisti selgeks ei saanud, sest veerandfinaalseerias Pärnu Sadama vastu 2:0 ees olnud TLÜ/Kalev kaotas täna Audentese spordihoones peetud mängu 83:85. Pärnu vähendas seega kaotusseisu 1:2 peale.

Kohtumise esimest poolt dikteeris TLÜ/Kalev, aga poolajaks suutis Pärnu kaotusseisu vähendada 35:41 peale. Õige pea haaras ohjad juba Pärnu ja viimastel minutitel tuli eduseisu kaitsta juba neil. Sekund enne lõppu eksis eelmises matšis pikalt vigastuspausilt naasnud Pärnu kapten Silver Leppik kahel vabaviskel, aga kalevlased enam viskele ei jõudnud.

Pärnu resultatiivseimad olid 21 punktiga Paulius Petrilevicius ja Joonas Järveläinen, Mark Dorris lisas 12 punkti. Tallinna klubile tõid Thomas Droney 25 ja Johnny Berhanemeskel 23 punkti.

Kolme võiduni peetava seeria neljas mäng toimub neljapäeval Pärnus.