U18 Balti matš: Leedu näitas võimu

Silver Tabo
Sten Saaremäel.
Sten Saaremäel. Foto: Eesti korvpalliliit

Klaipedas toimuval Balti matsil kaotasid meie koondised eile Leedule. Allajäämised mõlemal rindel olid suured, poiste seas isegi liiga kolossaalsed.

Kui suures osas sama koosseis oli mullu mänginud veel U16 klassis Leeduga võrdselt, siis eile tunnistati Klaipedas Leedu paremust skooriga 61:94.

Mängu tulemus oli otsustatud juba avapoolajal, mille Rauno Pehka ning Toomas Kandimaa juhendatav Eesti kaotas 26:50 (avaveerand 5:21). Kolmas veerand oli võrdne 22:23, kuid neljas jällegi miinuses 13:21. Lauda valitses Leedu 50-34, korvisöödud Leedule 13-7, pallikaotusi oli meil 29 Leedu 17 vastu. Kahepunktivisked Leedu kasuks 56 vs 35 protsenti, kolmesed meile 24 vs 19 protsenti, vabavisked Leedu kasuks 85 vs 77 protsenti.

Võitjatele tõi Rokas Gadilauskas 18 punkti ja 9 lauapalli, Donatas Kupsas 16 punkti ja samuti üheksa lauapalli. Meil parimateks osutusid Kristian Kullamäe 13 punktiga, Sten Saaremäel ja Ron-Arnar Pehka 10, Matthias Tass 7 ning Märt Rosenthal ja Karl-Joosep Lüüs 6 punktiga.

Neidude mäng õnnestus paremini. Jaanus Levkoi ja Mailis Poki juhendatav koondis võitis poolaja lausa 32:24. Paraku kuulus kolmas veerand leedule 21:10 ja neljas 20:7. Lõppskoor seega 67:49 Leedule.

Laua võitis Eesti 41-37, korvisöödud Leedule 19-10, pallikaotusi tegime 25, Leedu 17. Kahepunktivisked Eesti kasuks 36 vs 33 protsenti, kolmesed Leedule 45 vs 17 protsenti, vabavisked meile 65 vs 59 protsenti.

Mariann Adelbert viskas 15, Siiri Kliimson 14, Ege-Ly Viirmaa 10 ja Sandra Tael 7 punkti.