Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Selver võttis Pärnul kommi suust

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pärnu ja Tallinna Selveri esimeses omavahelises kohtumises oli palju parandamisruumi mõlemal. | FOTO: Ardi Truija

VÕRKPALL. Balti liiga avanädalavahetusel sai Tallinna Selverilt valusa kaotuse kodus mänginud Pärnu, kes läks kohtumist küll 2:0 juhtima, ent ei suutnud edu realiseerida ja Selver viis kohtumise viiendasse geimi. Seal oli Pärnu juba 11:7 eduseisus, ent andis sellegi käest ja pidi vastu võtma 2:3 kaotuse. «Hea, et punkti kätte saime. Pulgakomm võeti suust ära, mõtlesin, et kas tõesti,» ütles Pärnu peatreener Avo Keel, viidates käest lastud võiduvõimalusele.

Esimese ja teisegi geimi võitis Pärnu 25:23. Kolmandas geimis lagunes Pärnu mäng täielikult ja Keel saatis platsile mitu verinoort mängumeest: võimaluse said 16-aastane sidemängija Siim Orgvee, 17-aastane libero Silver Maar ja 15-aastane nurgamees Märt Tammearu. Noorukid siiski imet korda saata ei suutnud ja geim läks Selverile 25:12. Neljanda geimi kallutas Selver enda kasuks 25:21 ja viienda 15:13.

Keele sõnul jäi mängijatel tihti puudu riskijulgusest. «Kodanikujulgust oli kohati puudu. Ma luban mängijatel ka riskida, aga ei tahetud üldse riskida. Tegelikult oli meil võimalik see mäng viienda geimi keskel juba ära lõpetada, aga vähemalt saime neile vastu,» lisas Keel.

Pärnu on võrreldes eelmise hooajaga tundmatuseni muutunud, lahkus või karjääri lõpetas koguni kuus mängijat. Eile alustas Pärnu järgmises koosseisus Martti Keel, Taavet Leppik, Harri Palmar, Toms Švans, Aleksandrs Kudrjašovs, Edvarts Buivids ja libero Edgar Järvekülg. Seljavigastuste tõttu on puudu nii Hindrek Pulk kui ka Tamar Nassar.

«Mängijate häälestus on hea, sisekliima hea. Hätta jääme vastuvõtul, Pärnul on kindel trump servimeeste näol olemas ka sel hooajal.»

Selveri algkoosseisus olid Oliver Orav, Rauno Tamme, Lincoln Williams, Dmitri Dolgopolov, Siim Ennemuist, Mihkel Tanila ja libero Denis Losnikov. Neist Tamme, Ennemuist ja Dolgopolov on uued tulijad. Orava asemel sekkus juba avageimis aga Karli Allik, kes tegi kaasa suurema osa kohtumisest.

Hooaja algusele tavapäraselt oli mõlemalt pool võrku palju arusaamatusi ja puterdamist, ent Selveri loots Rainer Vassiljev leidis mõndagi positiivset. «Oluline võit. Klassikaline hooaja alguse mäng, aga meil on vaja selliseid erinevaid mänguolukordi, kus oleme nii juhtimas kui kaotusseisus,» sõnas Vassiljev.

Ta usub, et novembri alguses toimuva Meistrite liiga eelringi alguseks on asjad paremad. «Mängijate häälestus on hea, sisekliima hea. Hätta jääme vastuvõtul, Pärnul on kindel trump servimeeste näol olemas ka sel hooajal. Aga välismängijad on meil kõik sellised, kes mulle meeldivad, ja meeskonnas toimunud muutusi ei maksa üle dramatiseerida,» lisas Vassiljev.

Vassiljev on Eesti koondise abitreener ja liitus meeskonna treeningutega eelmisel nädalal. Ta kinnitas, et üleminek ja harjumine uue olukorraga on läinud üsna valutult. «Kui esimestes trennides käsi kokku lõime, siis tahtsin ikka «Eesti» öelda, aga nüüdseks on see kadunud. Mängu ajal ei mõtle ma sellele, kuidas koondises üht või teist asja lahendaksime,» ütles peatreener.

Pärnu peatreener avaldas veel kiitust vastaste ukrainlasest sidemängijale Dmitri Dolgopolovile, kes tema meeskonna elu raskeks tegi. «Selver on tema näol päris kõvasti võitnud. Hästi terav side ja meie tempomees Švans jääb kiire mänguga hätta,» sõnas Keel ja kommenteeris ka oma teiste Läti leegionäride esinemist. Enda sõnul jäi ta enam-vähem rahule Kudrjašovsiga, kes tõi kaheksa punkti ja jäi neljaga miinusesse. Diagonaal Buividsi kohta sõnas Keel, et ta otsis tihti liiga kergeid lahendusi. Buividsi kontole kogunes 16 punkti ja temagi jäi neljaga miinusesse. Taavet Leppik oli Pärnu edukaim 17 punktiga, Selverile tõi Williams 31 silma.

Seoses kapten Andrus Raadiku Soome mängima minekuga on Pärnul puudu selge ja häälekas liider. Keel loodab, et see mees kerkib veel esile. «Lätlased on päris häälekad tegelikult, aga eks selleks peab enda mäng hästi õnnestuma ja teatud stabiilsus tekkima, et liidriks kerkida,» ütles juhendaja.