James Harden.
James Harden. Foto: SCANPIX

Korvpalliliigas NBA alistas Houston Rockets võõrsil 118:99 New York Knicksi, võitjatele tõi James Harden 30 punkti ja andis 15 korvisöötu. Eric Gordon lisas 21 ja Montrezl Harrell 17 punkti.

Knicksi parim oli 21 punktiga Carmelo Anthony, nii Derrick Rose kui ka Courtney Lee lisasid 16 punkti. 28 minutit mänginud lätlane Kristaps Porzingis võttis kaheksa lauapalli ja pani kolm kulpi, kuid viskas platsilt mööda kõik neli viset ja piirdus kolme punktiga. Leedukas Mindaugas Kuzminskas pääses platsile kuueks minutiks ja kogus selle ajaga kuus punkti.

Kaotuseta jätkavad NBAs veel vaid tiitlikaitsja Cleveland Cavaliers ja Oklahoma City Thunder, kes oli viimati võõrsil 85:83 üle Los Angeles Clippersist. Thunderi vedas taas võidule Russell Westbrook, kes tõi külaliste viimasest 15 punktist 11 ja tabas 18 sekundit enne lõppu ka võidukorviks osutunud kahepunktiviske.

Lõpuks jäi Westbrooki arvele 35 punkti, kuus lauapalli, viis korvisöötu ja kolm vaheltlõiget, ent ka kümme pallikaotust. Ükski teine Thunderi mängija kahekohalise punktisummani ei küündinud, Victor Oladipo toetas Westbrooki üheksa minutiga. Algkoosseisu kuulunud ja 17 minutit mänginud Domantas Sabonis viskas kuus punkti. Clippersi poolel viskas Chris Paul 15 punkti, võttis 11 lauapalli, andis 9 korvisöötu ja tegi kuus vaheltlõiget. Blake Griffini ja Marreese Speightsi arvele jäi 14 punkti.

Võiduta on liigas veel neli meeskonda. Eelmisel hooajal vaid kümme mängu võitnud Philadelphia 76ers jätkab samas vaimus ka tänavu, neljas kaotus tuli tulemusega 93:109 Charlotte Hornetsilt. Kemba Walker tõi võitjatele 22 ja Nicolas Batum 20 punkti.

Washington Wizards pidi tunnistama Toronto Raptorsi 113:103 paremust, võitjate ridades hiilgas 40 punktiga DeMar DeRozan. Wizardsit ei aidanud ka John Walli 33 punkti ja 11 korivsöötu ega Otto Porteri 23 punkti ja 13 lauapalli, sest pingimehed toetasid pealinnameeskonna algviisikut vaid 11 punktiga.

Esimesele võidule oli lähedal New Orleans Pelicans, kuid Memphis Grizzliesile jäädi võõrsil lisaajal järel siiski 83:89 alla. Võitjatele tõi Jamychal Green 21 ja Mike Conley 20 punkti, Pelicansi poolel kogus Lance Stephenson 21 ning nii Langston Galloway kui ka Buddy Hield 18 punkti. Pelicansi liider Anthony Davis tabas väljakult vaid kolm viset ja piirdus 10 punktiga.

Veidi üllatuslikult on nulli peal jätkuvalt ka Dallas Mavericks, kes kaotas 81:97 Utah Jazzile. George Hill tõi võitjatele 25 ja Rodney Hood 22 punkti, Mavericksi parim oli 14 punktiga Harrison Barnes. Phoenix Suns võitis kodus lisaajal 118:115 Portland Trail Blazersit, võiduviske tabas koos lõpusireeniga kolmesejoone tagant Eric Bledsoe. T. J. Warren tõi võitjatele 27 punkti, Portlandi resultatiivseim oli samuti 27 punktiga Damian Lillard.