Soomlased alustasid MMi seljavõiduga

Siim Kaasik
Soome - Saksamaa
Soome - Saksamaa Foto: IFF

Riias peetavatel saalihoki maailmameistrivõistlustel alistas A-alagrupis Soome kindlalt 12:1 Saksamaa. Sama alagrupi esimeses mängus kaotas Eesti 4:8 Šveitsile.

Maailma teine koondis Soome alustas kohustuslikku võidumängu teravalt ning avakolmandiku järel juhiti juba 5:0. Teisel kolmandikul võeti jalg gaasipedaalilt ning sakslased said paremini mängu sisse. Perioodi kolmandal minutil suudetigi soomlaseid väravaga üllatada. Teise kolmandiku lõpus lõid soomlased aga ühe tagasi.

Vaid 20 sekundit enne viimasele perioodile minekut sisse lastud värav tõmbas sakslaste moraali alla ning otsustav vaatus kaotati koguni 6:0. Soomlaste mäekõrgust ülekaalu illustreerib lisaks tulemusele ka pealevisete arv: 39:6. Soome läks suureskoorilise võiduga alagrupi liidriks. Homme mängivad nad teisel kohal oleva Šveitsiga. Eesti mängib homme Saksamaaga, kellest eeldatavalt peaks jõud üle käima.