Rasmus Mägi liugles võistkondlikul EMil finaali, eestlastelt hea algus

Merili Luuk
Rasmus Mägi
Rasmus Mägi Foto: Tairo Lutter / Postimees

Vaasas jätkuvatel Euroopa kergejõustiku võistkondlike meistrivõistluste esiliigas sai Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksu eeljooksus kirja aja 49,92 ning jõudis finaali.

Mägi lõpetas oma jooksu teisena, võitis Kariem Hussein ajaga 49,73. Mägi selja taga lõpetas äsja kaks järjestikust Teemantliiga etappi võitnud norralane Karsten Warholm (50,25). Finaaljooks peetakse homme.

400 meetri jooksus püstitas Jaak-Heinrich Jagor uue isikliku rekordi 47,65, kuid jäi esimesena finaalist välja.

Naiste 100 meetri tõkkejooksus pääses Grit Šadeiko kuuenda aja 13,65 jooksnud finaali, meeste tõkkesprindis pääses seitsmendana finaali Johannes Treiel, kes jooksis 14,62.

Õilme Võro läbis 200 meetrit ajaga 24,53 ning sai eelviimase, 11. koha. 100 m sprindis sai sama koha Maarja Kalev, kes jooksis aja 11,05.

Meeste 200 meetri jooksus jäi 12. ehk viimaseks Tony Nõu, kes jooksis 21,47.