Eesti kaotas kodus Ukrainale 0:2

Hetk Eesti ja Ukraina vahelisest kohtumisest.
Hetk Eesti ja Ukraina vahelisest kohtumisest. Foto: Raigo Pajula

Eesti jalgpallikoondis kaotas maavõistlusmängus Ukrainale 0:2. Tallinnas peetud kohtumisel lõid ukrainlased mõlemal poolakal ühe värava. 45. minutil oli täpne Oleg Gussev, 68. minutil lisas värava Aleksandr Alijev.

MÄNGU KÄIK

Eesti - Ukraina

19:31

Algkoosseisus saadab peatreener Tarmo Rüütli väljakule Ragnar Klavani, Alo Bärengrubi, Andrei Stepanovi, Enar Jäägeri, Taijo Teniste, Martin Vungi, Aleksandr Dmitrijevi, Sander Puri, Jarmo Ahjupera ja Tarmo Kingi.

20:02

Kohtumine algas

3. min

Kohtumise algus on väga rahulik. Huvitaval kombel pole Eesti koondise viimase aja hiilgavad esitused tekitanud jalgpallibuumi - staadioni tribüünid on pooltühjad.

5. min

Eestil tekib õhkõrn võimalus, kuid Ukraina väravavaht jookseb pallile vastu ja püüab selle

7. min

Pareiko tõrjub ukrainlaste terava löögi

8. min

Ukraina surve on kestnud juba paar minutit. Eesti mängib kaitses uimaselt

10 min

Pareiko püüab Ukraina kauglöögi

13 min

Ukrainalsed tekitavad Eesti värava all taas ohtliku olukorra, kuid pealelööki ei järgne

16 min

Kink pääseb löögile, kuid Ukraina väravvaht püüab palli.

18 min

Eesti tekitab ka Ukraina värav pool kerget ärevust, kuid löögile ei saada

20 min

Kink proovib väga kaugelt, Ukraina väravvaht püüab palli

24 min

Ukrainlased jõuavad palliga mitu korda Eesti karistusalasse, kuid löögile neid ei lubata

26 min

Ukraina on taas palliga Eesti trahvikastis, kuid Stepanov lükkab nahkkera üle otsejoone

29 min

Eesti teenib esimese nurgalöögi

29 min

Ohtu aga ei teki

31 min

Ukraina kiire vasturünnak, ent sööt läheb pikaks ja lööki ei järgne

35 min

Pall taas Eesti trahvikastis, kuid löögile ukrainlasi ei lubata

37.min

Pareiko püüab Ukraina tsenderduse

41.min

Ukraina teenib nurgalöögi

43.min

Ukraina kauglöök lendab kõrgele üle Eesti värava

45.min

Oleg Gussev viib Ukraina 1:0 juhtima

45.min

Esimene poolaeg on lõppenud. Eesti asub kaotusseisus 0:1

-

Eesti mängis esimesel poolajal kahvatult ja õigeid väravavõimalusi ei tekkinudki. Enamuse ajast oli territoriaalne ülekaal Ukraina käes ja nende esimese poolaja üleajaminutitel löödud värav oli asjade loogiline käik

-

Eesti teeb mitu vahetust. Lahkuvad Enar Jääger, Taio Teniste, Sander Puri ja Jarmo Ahjupera. Platsile tiulevad Konstantin Vassiljev, Kaimar Saag, Dmitri Kruglov ja Tihhon Šišov

46.min

ALGAS TEINE POOLAEG

48.min

Eesti alustab teravalt ja teenib nurgalöögi

49.min

Eesti saab õiguse veel üheks nurgalöögiks

49.min

Kink saadab Ukraina trahvikasti tugeva tsenderduse, kuid väravavaht püüab palli

55.min

Eesti korraldab Ukraina väravala korraliku surve

58.min

Eesti vahetab väravavahti. Sergei Pareiko lahkub ja Artur Kotenko tuleb väljakule.

65.min

Eesti terav rünnak. Kruglov söödab värava ette, kuid Ukraina väravavaht nopib palli sisuliselt Saagi jalalt

66.min

Eesti teeb veel ühe vahetuse: Tarmo Kink puhkama ja Ats Purje mängu

68.min

VÄRAV! Aleksandr Alijev viib Ukraina 2:0 juhtima

70.min

Purje mängib end löögile, kuid väravavaht püüab palli

76.min

Ukraina teenib karistuslöögi. Nad mängivad olukorral lahti ja pääsevad löögile, ent Kotenko tõrjub palli üle otsajoone

80.min

Ukraina teenib taas nurgalöögi

82.min

Vassiljevi kavala karistuslöögi tõrjub Ukraina väravavaht

82.min

Eesti teenib penalti!

83.min

Vassiljev ei suuda penalti sisse lüüa!!!

87.min

Ukrainlaste ohtlik karistuslöök, kuid Kotenko püüab palli

90.min

Kohtunikud lisavad mänguajale kolm minutit

90.min

KOHTUMINE ON LÕPPENUD. Eesti kaotas Ukrainale 0:2

Mängu eel

Kuna Ukraina korraldab järgmisel suvel koos Poolaga EMi, siis nemad ongi viimasel kahel aastal pidanud vaid sõpruskohtumisi. Viimati alistati 3:0 Bulgaaria.

Samas enne seda võitu pidid nad neljas järjestikkuses kohtumises tunnistama vastaste paremust - 1:4 jäädi alla Prantsusmaale, 0:1 Rootsile, 2:3 Uruguay'le ning 0:4 Tšehhile.

Viimati avaldatud FIFA edetablis paikneb Eesti 58. kohal, Ukraina on samal ajal langenud nende jaoks küllaltki tagasihoidlikule 60. positsioonile.

Eesti ja Ukraina on omavahel varasemalt kahel korral kohtunud ning mõlemal juhul on peale jäänud Ukraina. Meeskonnad kuulusid ühte alagruppi 1996. aasta EM-valikturniiril ning Ukraina teenis siis kodus 3:0 ning Tallinnas 1:0 võidu.