Eesti U20 koondis sai Rootsis kaks kaotust

Rait-Riivo Laane (sininses).
Rait-Riivo Laane (sininses). Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Kuni 20-aastaste noorte meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti U20 koondis pidas nädalavahetusel 2 kontrollmängu Rootsiga Solnas. Kui reedel tuli vastu võtta napp 67:69 kaotus, siis eile jäädi kohalikele alla 58:66.

Eile läks Eesti meeskond 6:0 juhtima ning oli ees 10:5, kuid siis algatasid rootslased 6-0 spurdi ning edasi kulges mäng tasavägiselt. Poolaja võitis Eesti 37:35 ning pärast kolmandat veerandit oli rootslastel napp 1-punktiline edu 51:50. Viimase veerandiga aga viskas Rootsi 15 punkti Eesti 8 vastu ning võttis võidu, kirjutab basket.ee.

Eesti poolt kogus enim punkte Oliver Metsalu, kes kõik oma 13 punkti viskas esimesel poolajal. Martin Paasoja lisas 11 ning Rait-Riivo Laane 10 silma.
Rootslastest viskasid Sebastian Norman 18 ja Karl Öhrner 13 punkti.

U20 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir toimub 12.-22. juulil Sloveenias.