Kukkumine jättis Kivistiku võidust ilma

Kaur Kivistik
Kaur Kivistik Foto: EKJL

Rohkem takistusjooksjana tuntud Kaur Kivistik võistles täna Norras Põhjamaade kuni 23-aastaste meistrivõistlustel 1500 meetri distantsil, kus viimases kurvis kukkus positsioonivõitluses ning lõpetas seetõttu jooksu viimasena.

Esimesed 1000 meetrit läbiti aeglases tempos, ent seejärel hakkas kõva spurtimine. «Viimases kurvis tahtis Kaur konkurentidest mööduda, kuid siis tuli keegi talle kõrvale ja ta kukkus,» rääkis Jooksuportaalile Tartu Spordiseltsi Kalev jooksutreener Endel Pärn.

Kukkumisest marrastustega pääsenud Kaur Kivistik tõusis püsti ja jätkas jooksu, kuid teised olid selleks ajaks juba kaugel. Nii tuli tal viimasena lõpujoon ületada ajaga 4.40,49.

«Kaur oleks selle jooksu kas võitnud või vähemalt teise koha saanud, kuid pole hullu. Hooaeg on tema jaoks nagunii lõppenud,» lisas Pärn. Jooksu võitis rootslane Staffan Ek ajaga 4.08,28.