Kalev/Cramo kaotas Ventspilsile ellujäämismängu ja jäi finaalist eemale

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Kalev/Cramo leegionärid.
Kalev/Cramo leegionärid. Foto: Toomas Huik

Korvpalli Balti liigas selgus täna esimene finalist, kui Lätis olid vastamisi kohalik Ventspils ja BC Kalev/Cramo. Eesti meistermeeskond alustas kohtumist kolmepunktilisest eduseisust, ent kaotas tänase mängu 65:78 ja jäi kahe mängu kokkuvõttes finaalist välja.

Võitjatele tõi täna Donald Sims 23 punkti, Folarin Campbell lisas 13 silma ja 11 lauapalli. Kalevlaste edukaim oli 12 punktiga Ty Abbott, Bamba Fall lisas 11 punkti ja 10 lauapalli.

MÄNGU KÄIK

Ventspils - Kalev/Cramo

-

Veerand tundi enne kohtumise algust on Ventspilsi korvpallihalli tribüünid täidetud väga hõredalt. Selle meeskonna hiigelajad ja meeletu publikuhuvi jäävad pea kümnekonna aasta kaugusesse aega.

-

Kohtumise eel vestlesid sõbralikult Ventspilsi peatreener Roberts Štelmahers. Ühe põlvkonna mängijatena ei paista meestel jutuainest puudust tulevat.

-

Algkoosseisud: Ventspils: Meiers, Laksa, Soms, Berzins, Campbell. Kalev: Sokk, Abbott, Kajupank, Fall, Wilkinson

6:7

Fall laseb Meiersil visata juba kolmanda korvi ja võetakse puhkama. Platsile tuleb Elegar

17:19

Esimesed kümme minutit on kulgenud just nii, nagu Kalevi peatreener Alar Varrak enne kohtumist soovis - mängu tempo pole kõrge ja suurt rõhku püütakse panna kaitsemängule. Ohu märgiks on aga Falli kolm viga. Koos Elegariga moodustavad nad korvi all väga tõhusalt töötava paari

25:19

8.21 veerandaja lõpuni. Kalev võtab aja maha. Nüüd ollakse olukorras, kus poolajani tuleb mängida ilma võimaluseta võtta mõtlemisaega

36:31

2.30 esimese poolaja lõpuni. Ventspils võtab aja maha. Läti klubi juhtis korraks juba kümne punktiga, kuid Kalevil õnnestus murdumist vältida.

38:33

Esimesel poolajal oli Kalevi suurim korvikütt Wilkinson 10 punktiga, Falli arvel on 9 ja Abbotti kontos 7 silma.

50:37

5.46 kolmanda veerandaja lõpuni. Kalev võtab aja maha. Kahe mängu kokkuvõttes ollakse taga 10 punktiga. Mis aga veel hullem - vastastel on lubatud noppida positsioonirünnakutest korve. Lisaks on Kalevil vead täis, Ventspils pole aga teinud veel ühtegi viga

54:45

Sega olukord. Berzins tegi Elegari katmisel ebasportliku vea, ent kalevlane teenis otsa tehnilise. Kokkuvõttes vead tasa ja pall hoopis Ventspilsile

54:47

Abbotti kahene

57:47

Valtersi imekolmene...

57:47

Ventspilsi rünnakueag oli lõppemas, ent Valtersil õnnestus lahtiselt veerenud pall kätte saada ja umbes kaheksalt meetrilt koheselt korvi poole teele saata. Vanameistri õnn

63:47

7.03 lõpuni. Dorbek asenab Wilkinsoni. Nüüd on Kalevil platsil neli tagamängijat

69:52

3.47 lõpuni. Kalev võtab aja maha. Seis on vilets, kahe mängu kokkuvõttes ollakse taga 14 silmaga